Трансформація міського простору: які зміни чекають на Дніпро
Нині у Дніпрі остаточно сформований тренд гуманізації міського простору. Про це під час прес-конференції 21 травня повідомив головний архітектор міста Дмитро Волик.
«Одним із наших основних завдань є процес урбаністичного переглядупараметрів міського середовища для того, щоб забезпечити щоденний комфортперебування та пересування мешканців вулицями міста. У цьому процесі мидотримуємося декількох принципових для нас аспектів: створеннябезбар’єрного середовища, забезпечення велосипедної інфраструктури міста таперегляд просторів для відпочинку й занять спортом»,— зазначив ДмитроВолик.
За його словами, щодо першого аспекту, то всі проекти з бюджетнимфінансуванням, які наразі розглядає міська рада, обов’язково містятьрішення, що надають повноцінну доступність та інклюзивність. Тобто, все
робиться для того, щоб у місті було комфортно пересуватися людям зобмеженими фізичними можливостями, батькам із дітьми у візках, перехожим звеликими валізами тощо. Крім того, місто відстежує провідні світові
тенденції у цій сфері.Окремо Дмитро Волик зупинився на створенні комфортних умов длявелосипедистів і зон для дозвілля та активного відпочинку.
«Нині всі проекти капітальних ремонтів вулиць, які включають відновленнядорожнього полотна та заміну тротуарів, уже містять елементи велосипедноїінфраструктури. Ми плануємо у короткий термін привести центральну частинуміста до такого стану, коли можна буде побудувати для себе вільнийвеломаршрут. Також багато уваги ми приділяємо створенню рекреаційнихпросторів. Наразі триває робота з благоустрою Набережної Перемоги.Передбачено довгий променад з велосипедними доріжками фактично через усювулицю. Також заплановане створення окремих проектів територій длявідпочинку містян, які вміщуватимуть багато людей та фактично будуть дляПеремоги районними парками. Наразі тривають роботи над фрагментом площею 2гектари, де будуть дитячі майданчики, зони відпочинку з вільним виходом доводи та декоративним озелененням»,— сказав головний архітектор міста.
Дмитро Волик також додав, що паралельно ведеться робота над містобудівноюдокументацією.
«Наразі в нас новий етап у корекції генерального плану міста. Завдяки цьомубуде вирішено понад 200 локальних питань. Також завершується робота над історико-архітектурним опорним планом, який створено для регламентації діяльності в історичних районах міста. Він допоможе зберегти історичне середовище, але при цьому дасть можливість реалізувати інвестиційний процес у рамках чинного законодавства. Його (історико-архітектурний план. – Ред.) ми плануємо отримати наприкінці 2019 року», – підсумував Дмитро Волик.