Результати діяльності ОСББ за півріччя та вдосконалення програми співфінансування

Результати діяльності ОСББ за півріччя та вдосконалення програми співфінансування

За перше півріччя 2019-го у Дніпрі з’явилося 49 нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а у програмі співфінансування наразі беруть участь 353 переможці.

За перше півріччя 2019-го у Дніпрі з’явилося 49 нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а у програмі співфінансування наразі беруть участь 353 переможці. Ці дані говорять про позитивну динаміку, - повідомив під час пресконференції спеціаліст відділу роботи з органами самоорганізації населення та об'єднаннями громадян Владислав Макарець.
«На початок року у нас було 344 об’єднання, які беруть участь у програмі співфінансування. Завдяки внесеним раніше змінам до програми щодо можливості корегувати список переможців, ми виключили одне об’єднання з переліку через те, що люди не визначилися з виконавцем робіт. Ще 10 ОСББ зрозуміли, що не зможуть реалізувати заявки та відмовилися від них. Тож зекономлені кошти дали нам можливість додати ще 20 учасників до списку на виконання заявок. Тепер у нас 353 переможці. Крім того, більше половини з них, а саме 225, вже подали підписані акти виконаних робіт на фінансування. Ми намагаємося закрити програму по максимуму, щоб і кошти були реалізовані, і роботи виконані до кінця року. Тобто програма реалізується успішно, а напрацювання, які ми робимо, її тільки вдосконалюють», - розповів Владислав Макарець.
Однак зміни та обговорення щодо програми підтримки ОСББ та ЖБК у Дніпрі все ще тривають. За словами членкині комісії бюджету, фінансів та місцевого самоврядування Анжеліки Пилипенко, під час проведення низки публічних обговорень щодо потреб ОСББ вирішили, що до програми потрібно внести 5 основних змін:
1.Подовжити дію програми до 2023 року;
2.Здійснювати визначення максимальної суми для подання заявок, виходячи з формули: загальна площа будинку * 1% від мінімальної заробітної плати, але не менше ніж 200 тисяч гривень на поточні ремонти та 1,5 мільйони гривень на капітальні;
3.Обмежити кількість заявок лише максимальною сумою. Тобто якщо ОСББ вирахували максимальну суму на ремонти та інші потреби, то вони можуть подавати стільки заявок на різні види робіт, щоб використати визначені кошти повністю;
4.Можливість подавати заявки не лише на роботи, а й на матеріали, обладнання та устаткування для проведення ремонтів;
5.Окреме фінансування виключно з міського бюджету на поновлення чи розробку технічної документації, паспортів енергоефективності на будинки. Для чого це потрібно - багато ОСББ хочуть брати участь не тільки у міських, але й у державних програмах. Для цього їм необхідні технічні паспорти, але у більшості їх немає.
«Також слід зазначити, що у Дніпрі вже пройшов тендер, і невдовзі розпочнуться курси підвищення кваліфікації для голів ОСББ, голів ініціативних груп, бухгалтерів ОСББ, а також тих, хто хоче створити ОСББ, і тих, хто вже працює. Торік навчання коштом міського бюджету пройшли 200 осіб. Людина, пройшовши курси, отримує знання за 5-ма напрямками: технічний, юридичний, економічний, організаційний, практичний. Після закінчення навчання видається документ державного зразка вищого навчального закладу четвертого рівня акредитації про підвищення кваліфікації за напрямом управління багатоквартирним будинком», - зазначила Анжеліка Пилипенко.
Набір на навчання вже ведеться. Заявки приймаються за адресою: площа Героїв Майдану, 1, каб. 174.
Нагадаємо, у Дніпрі функціонує програма підтримки ОСББ і ЖБК. Вона передбачає спільне фінансування проєктів: певний відсоток виділяють з міського бюджету, решту – сплачують домовласники. Наразі у Дніпрі працює 1470 ОСББ та ЖБК.