Чотири роки з ProZorro: досягнення Дніпра
За цей час місто зекономило 1,12 млрд грн міського бюджету.
У липні цього року виповнилось 4 роки, як Дніпро почав використовувати систему публічних закупівель ProZorro. За цей час місто зекономило 1,12 млрд грн міського бюджету, - про це на пресконференції розповів голова правління Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Станіслав Жолудєв.
"Ми продовжуємо низку заходів щодо моніторингу діяльності органів місцевої влади та місцевого самоврядування і говоримо сьогодні про систему публічних закупівель ProZorro. Загалом, запрацювала вона з початку 2015 року, а з 1 серпня 2016-го стала обов’язковою для використання на всій території України. У нашому місті перші відкриті торги через систему ProZorro відбулися у липні 2015 року, тобто Дніпро став проводити закупівлі через систему ще до того, як вона стала обов’язковою. У 2016 році Дніпровська міська рада ухвалила рішення, згідно з яким усі закупівлі муніципалітету та його виконавчих органів від 3 тис. грн проходять через ProZorro. З 2018 року було вирішено поширити допорогові закупівлі у 3 тис. грн і на депутатські кошти. Завдяки цьому на закупівлях Дніпро вже зекономив понад 204 млн грн коштів міського бюджету", - зазначив Станіслав Жолудєв.
Також він повідомив, що за даними статистичного модуля аналітики bi.prozorro.org з початку використання ProZorro Дніпровська міська рада провела 55 тис. торгів, очікувана вартість яких становила 40 млрд грн.
"Безпосереднім лідером серед державних установ за кількістю проведених процедур є Київська міська державна адміністрація – 260 тис. процедур. Друге та третє місце відповідно посідають Міністерство освіти (132 тис. процедур) і Міністерство інфраструктури (125 тис. процедур). Дніпровська міська рада за кількістю проведених процедур в рейтингу всіх організацій входить до першої десятки, а серед міських рад посідає друге місце, попереду тільки Маріупольська міська рада. При цьому за загальною сумою зекономлених коштів саме Дніпровська міська рада є безпосереднім лідером серед всіх міських рад і сьомою в рейтингу всіх організацій. За цим показником жодна з інших міських рад не потрапила у ТОП-10 загального рейтингу", - відзначив Станіслав Жолудєв.
Згідно із статистичними даними, Харківська міська рада посідає 11 позицію (економія склала 866 млн грн), Львівська – 16 ( 675 млн грн), Маріупольська – 19 (580 млн грн), Запорізька – 20 (570 млн грн), всі інші розташувалися нижче.
"У самому ж Дніпрі лідером серед виконавчих органів ДМР за економією міського бюджету є департамент благоустрою та інфраструктури, якому вдалося заощадити 655 млн грн, наступним є департамент житлового господарства – 117 млн грн, потім департамент гуманітарної політики – 88 млн грн, департамент транспорту та транспортної інфраструктури – 85,5 млн грн, департамент охорони здоров’я зекономив 73 млн грн", - такі дані навів Станіслав Жолудєв.
Також він додав, що найбільшу кількість торгів провів департамент охорони здоров’я – 19,2 тис. процедур. Далі йдуть - департамент гуманітарної політики (15,1 тис. процедур), департамент благоустрою та інфраструктури (7,4 тис.), департамент транспорту та транспортної інфраструктури (3,1 тис.), департамент житлового господарства (2,8 тис.). Загалом у торгах, оголошених ДМР, взяли участь майже 10 тис. учасників, у середньому 2,16 пропозиції на торги.
"Як бачимо, наше місто є одним із незаперечних лідерів щодо торгів через систему ProZorro. А на муніципальному рівні взагалі посідає перше місце серед всіх обласних центрів і міст-мільйонників, поступаючись лише Київській міській державній адміністрації - специфічному суб’єкту господарювання", - підсумував голова правління Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Станіслав Жолудєв.