Напередодні Дня міста у Дніпрі висадять близько 9,5 тисяч хризантем

У Дніпрі зусиллями міської влади збільшують кількість зелених зон і дбають про належний зовнішній вигляд вже існуючих. Аби містом було приємно гуляти, найпопулярніші місця відпочинку прикрашають клумбами.

У Дніпрі зусиллями міської влади збільшують кількість зелених зон і дбають про належний зовнішній вигляд вже існуючих. Аби містом було приємно гуляти, найпопулярніші місця відпочинку прикрашають клумбами. На них з весни до осені комунальники висаджують сезонні квіти. А напередодні Дня міста клумби Дніпра оновлять хризантемами.
9 460 кущів хризантем різних кольорів висадять співробітники КП «Міськзеленбуд». 4 500 – на Січеславській Набережній, інші – на проспекті Яворницького (перед міськрадою), біля пам'ятника Олександру Полю, у сквері Героїв (біля облдержадміністрації), в районі пам’ятника Слави та на проспекті Миру.

«Ми обирали локації, які найбільш популярні серед містян як місця відпочинку і прогулянок. До кінця тижня ми висадимо 9 460 квітучих кущів хризантем різних кольорів: жовті, помаранчеві, темно-червоні, пурпурові та білі. Квіти обов'язково приймуться: їх саджають у заздалегідь підготований ґрунт з торфом та добривами і поливатимуть найближчі два дні. Єдине, що може не дати хризантемам «дожити» до свята і квітнути до самої зими, це ставлення містян", – розповідає начальниця дільниці Правобережний-1 КП «Міськзеленбуд» Катерина Редька.

Головною проблемою міських клумб, за словами комунальників, є не погода і шкідники, а крадії квітів. Якщо зі спекою допомагає впоратися система автополивання, зі шкідниками – постійний контроль за рослинами та належний догляд, то з крадіями квітів комунальникам самотужки впоратися важко.
«Частіше за все крадуть квіти на Січеславській Набережній. Починається це у травні, коли ми тільки-но посадимо тут однолітні квіти. Багаторічні майже не беруть, адже кущі складніше викопувати і перевозити, та й не відомо чи приймуться вони. А ось з квітами буває так – вдень їх посадять наші працівники, а вже на ранок наступного дня на клумбах з'являються порожні місця. Найпопулярнішими у квіткових злодіїв є рожева герань на набережній та лавандове поле біля Оперного театру», – скаржиться Катерина Редька.

Боротися з недобросовісними містянами комунальникам важко: навіть якщо й ловлять крадіїв на гарячому, то затримувати їх до приїзду поліції не мають права. Тож з людьми намагаються говорити, пояснювати, але частіше за все стикаються з агресією. За словами Катерини Редьки, іноді дуже дієвою є допомога небайдужих містян, які не проходять мовчки повз тих, хто краде квіти з клуб, роблять зауваження, викладають фото- та відеодокази у соцмережі.
До речі, на початку жовтня комунальники знову повернуться на набережну, щоб посадити дерева і кущі у зеленій зоні бульварної частини.