Влада має стати партнером місцевого самоврядування, а не знищувати його, - партія «Пропозиція»

Про це заявили учасники V З’їзду політичної партії «Пропозиція»

Влада має розглядати місцеве самоврядування як партнера, а не конкурента. Органи місцевого самоврядування повинні отримати ширші повноваження. Виборними мають стати не тільки посади мерів і депутатів, але і суддів та керівників муніципальної поліції.

Про це заявили учасники V (позачергового) З’їзду політичної партії «Пропозиція», який відбувся 3 липня у Києві.

У заході взяли участь лідери місцевого самоврядування з різних регіонів України, громадські активісти, профільні експерти, політологи, журналісти та представники дипломатичного корпусу.

У партії «Пропозиція» задоволені тим, як динамічно вона розвивається – до неї вже приєдналися більш ніж 20 міських голів і лідерів місцевого самоврядування з різних регіонів.

Під час з’їзду до лав партії долучився міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

На думку міського голови Дніпра Бориса Філатова, центральна влада бачить у місцевому самоврядуванні передусім конкурента, з яким намагається боротися.

«Децентралізація не завершена, а інтереси місцевого самоврядування зневажають з подвійною силою. Ми хочемо наводити мости, як у прямому, так і в переносному сенсі слова, а у відповідь нам ставлять ультиматуми і присилають додому спецслужби», - підкреслив Борис Філатов.

Учасники з’їзду одностайно виступили за партнерство між владою і місцевим самоврядуванням на основі чіткого розподілу функцій. Центральна влада забезпечує оборону кордонів і безпеку всередині країни, міжнародну політику та конкурентоспроможність економіки на світових ринках, дотримання Конституції.

Але питання комфорту життя громадян вирішуються на місцях – зокрема, проблеми інфраструктури, транспорту, постачання комунальних послуг.

Тому органи самоврядування повинні самі розпоряджатися більшою частиною коштів, які акумулюють, - вважають у партії.

«Українці втомилися чекати чогось нового. А чи потрібно створювати щось нове? Треба імплементувати те, що давно відомо. Європейська хартія місцевого самоврядування, демократія і децентралізація! Ці речі давно працюють, але не в Україні», – підкреслив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич під час з’їзду партії «Пропозиція».

На думку мера Чернівців Олексія Каспрука, в Україні немає нормальних умов для реалізації інфраструктурних проектів.

«Нам знадобилося 5 років, щоб підготувати до реалізації проект модернізації систем водопостачання і водовідведення в Чернівцях. 5 років пішло на проектування, погодження, експертизи! Інвестиційна няня потрібна не тільки для бізнесу, а й для інфраструктурних проектів, які створюють комфорт людям на місцях», - вважає Олексій Каспрук, міський голова Чернівців.

Члени партії також виступають за те, щоб люди на місцях отримали право обирати суддів та керівників муніципальної поліції, які звітуватимуть перед громадами і будуть їм підконтрольні.

Партія працюватиме і над розвитком сільських територій, - заявив учасник з’їзду, перший заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко.

«30 відсотків населення України – це мешканці сільських територій, чиї інтереси не відстоює жоден орган центральної влади. Органи самоврядування найбільш наближені до цих громадян, тому слід посилити їхню роль і наділити додатковими ресурсами», - переконаний Іван Фурсенко.

На думку політичного експерта Михайла Чаплиги, партія «Пропозиція» має перспективу спричинити якісні зміни не лише на місцевому рівні, а й поступово змінити еліти країни, привівши у велику політику місцевих лідерів.