Де у Дніпрі тренують спортсменів-олімпійців
Спортсмени, які виступають на Олімпійських іграх - люди, що показують результати на межі людських можливостей. Сам факт участі в цих змаганнях вважається великим досягненням. Олімпіада-2024 щойно завершилась, і українські атлети вже прямують додому. Серед них є і ті, котрі навчались та виросли у Дніпрі. Як саме проходила їх підготовка, які спортивні школи виховали членів олімпійської збірної та в яких умовах вони тренувались? Відповіді на ці питання шукайте у ексклюзивному відео «Дніпра Оперативного».
Дніпровська спеціалізована дитяча спортивно-юнацька школа олімпійського резерву номер 3 виховала та відправила на Олімпіаду в Парижі одразу двох спортсменок-легкоатлеток: Рижикову Ганну, яка виступає у дисципліні біг на 400 м з бар’єрами, та Ярославу Магучих, яка змагається у стрибках висоту. Ця школа є кращим легкоатлетичним навчальним закладом у всій Україні та виховала багато спортсменів зі світовим ім’ям.
«На сьогоднішній день, в легкій атлетиці, школа наша, по висновкам 2023-го року, займає перше місце серед спеціалізованих дитячих спортивних шкіл олімпійського резерву», - розповів директор закладу Олександр Жуков.
Ганна Рижикова, яка представила Україну на Олімпіаді 2024, займалась бігом з раннього дитинства, каже Олександр. На олімпіаді в Лондоні в 2012 році Ганна здобула бронзову медаль. Під час підготовки до цьогорічної Олімпіади, вона більшу частину часу займалася саме на цій базі разом з іншими учнями спортивної школи.
Інша легкоатлетка, вихованка цієї ж школи Ярослава Магучих, на цьогорічній олімпіаді не тільки здобула золоту медаль, а і встановила новий світовий рекорд зі стрибків у висоту. Вона стрибнула на 2 метри і 10 см.
Ця школа - це міський комунальний заклад освіти. Слід відмітити, що навчання в ньому абсолютно безкоштовне. Більше того, ті умови тренування, які зараз існують в цій школі, це майже повністю заслуга міської влади, розповідає директор закладу.
Іще одна дніпровська спортсменка, яка, на жаль, не здобула призових медалей на Олімпіаді 2024 - Євгенія Казбекова. Вона виступала в дисципліні "скелелазання".
Слід відмітити, що це був не тільки дебют самої атлетки на олімпіаді, а й і перший виступ української спортсменки в цій дисципліні взагалі. До цього року українські спортсмени не проходили відбір до олімпіади зі скелелазіння.
Можна сказати, що талант до скелелазіння у Євгенії в крові. Її батьки - майстри спорту міжнародного класу та призери світових змагань з скелелазіння - Сергій Казбеков та Наталія Перлова. Її бабуся Валентина Куршакова була чемпіонкою СРСР, а дідусь Василь Пономаренко — багаторазовим головним суддею чемпіонатів України. Власне, її дідусь і бабуся були тренерами дівчини довгий час, коли вона займалась на базі дитячої юнацько-спортивної школи прикладних і технічних видів спорту.
Загалом у Дніпрі 22 спортивні школи, де готують спортсменів високого класу майстерності у будь-якому виді спорту. Маючи бажання, хист та наполегливість, вихованці будь-якої з цих шкіл мають усі шанси вибороти право виступати на олімпійських іграх.
Детальніше про підготовку спортсменів, дивіться у нашому сюжеті: