Ігноруючи застереження Європарламенту, проводиться скандальна "реформа" містобудування на міжнародному рівні

Європарламент закликав президента утриматися від підписання спірної містобудівної "реформи" і назвав її проєктом, який "може сприяти окремим групам інтересів шляхом порушення рівних правил та прозорості". Таку ж думку висловили Рух ЧЕСНО та інші громадські організації, які вказували на можливу вигоду недоброчесним забудовникам. Цей проєкт ставить під загрозу прозорість та якість процесу відновлення України після війни.

У своєму виступі віцепрем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков наголосив на важливості прийняття законопроєкту №5655 для будівельної галузі, яка раніше страждала від корупції. Він підкреслив, що в останні роки в цьому секторі відбулися значні позитивні зміни.

"Ми вже впровадили законодавство на національному рівні для реалізації найскладніших будівельних проєктів, навіть тоді, коли цей сектор був найбільш корумпованим у нашій країні. Протягом останніх двох років отримали лише позитивні відгуки від бізнесу та бізнес-асоціацій, тому ми маємо розширити цю систему на місцевому рівні. З цією метою законопроект №5655 є критичним", - підкреслив Олександр Кубраков.

 

У країні продовжується активне лобіювання скандальної реформи, що викликає багато суперечок всередині суспільства. Після прийняття резолюції Європарламентом відбулась широка інформаційна кампанія. Декілька вебсайтів розповсюдили матеріали, які мали ознаки маніпуляцій та були спрямовані на дискредитацію резолюції Європарламенту, а також позицій європейських партнерів.

У багатьох матеріалах було згадано твердження, що мер Києва Віталій Кличко мав вплив на рішення Європарламенту, використовуючи спільні фотографії з депутатом Європарламенту Міхаелем Галером, які доступні в Інтернеті. Автори цих матеріалів, однак, не згадали, що фотографія Галера та Кличка була зроблена близько 10 років тому, коли Віталій Кличко ще не обіймав посаду мера. Інформаційна кампанія фактично розпочалась з публікації депутатки від партії "Слуга народу" Мар'яни Безуглої, яка заявила, що депутат Європарламенту Міхаель Галер змінив текст голосом, намагаючись дати урок депутатам Європарламенту.

Варто зазначити, що для авторки законопроєкту Олени Шуляк рішення Європарламенту було абсолютно несподіваним. Вона дізналася про це з коментарів, що з'явилися під її постом, де вона вже встигла привітати своїх колег з успіхом у досягненні цілей з європейськими партнерами.

За словами адвоката Олени Доненко з Дніпра, сподівалися, що законопроєкт можна буде швидко і непомітно ухвалити, використовуючи те, що увага громадян зараз сфокусована на війні. Однак, виявилося, що українці не настільки прості, щоб їх обдурити. Попри розмаїті обіцянки щодо перспектив та можливостей, які очікують нас після прийняття законопроєкту, громадяни ретельно розглянули його справжню суть і почали підіймати тривогу. Факт того, що подібні думки існують і у Європарламенті, становить ще один доказ того, що з документом щось не в порядку.

"Нещодавно, перебуваючи у Брюсселі, спілкуючись безпосередньо з представниками шанованих європейських інституцій та звичайними громадянами, важко було не помітити, як високо вони цінують можливість вирішувати складні питання на регіональному рівні – простішому і зрозумілішому. Очевидно, що децентралізація є базовим принципом Європи. Тому не міг залишитися поза увагою законопроєкт 5655 як істотно звужуючий повноваження громад, який фактично згортає реформу децентралізації в Україні. Сподіваюся, що, очевидно, помилковий законопроєкт 5655 не поставить на паузу наш євроінтеграційний процес як такий, з нетерпінням чекаю на розвиток подій і сподіваюся, що наш Президент скористається своїм правом вето", - наголосила адвокат.

За матеріалами ЧЕСНО.