Історія Червоного Каменя: як будувався відомий район у Дніпрі

Житловий масив Червоний Камінь у Дніпрі бере свій початок із 1971 року. Будівництво району було масштабним проєктом із розвиненою інфраструктурою та продуманою забудовою. Тут виросли квартали багатоповерхівок, а на місці кар’єру з’явилося мальовниче озеро. Сьогодні Червоний Камінь – це один із найбільших і упорядкованих житлових масивів Дніпра, він зберіг свою привабливість завдяки тихій атмосфері, розвиненій інфраструктурі та багатій історії, пише «Наше місто».

Спочатку новий мікрорайон називався Діївський, проте незабаром його перейменували на Петровський. Того ж 1971 року було ухвалено рішення розділити масив на три райони: Червоний Камінь, Комунар і Парус.

Житловий масив Червоний Камінь отримав свою назву завдяки кар’єру, де раніше добували червоний граніт. Цей природний ресурс відіграв ключову роль у зведенні багатьох будівель у Дніпрі, а район отримав свою назву на честь цього незвичайного каменя.

Новий масив виник між двома стародавніми поселеннями – Діївка й Нові Кайдаки, заснованими ще в XVII-XVIII століттях. У районі традиційної одноповерхової забудови за два десятиліття виросли квартали багатоповерхівок, в яких отримували квартири в основному робочі прилеглих промислових підприємств.

Під масив відвели величезну територію в 250 гектарів. При цьому частину території довелося спеціально намивати. Для підготовки ділянки під забудову першої черги Червоного Каменя намили 900 тисяч кубометрів піску.

З будівництвом житлового масиву навколо кар’єра виник сад «Червоний Камінь» – візитна картка району. На місці кар’єра з’явилося гарне штучне озеро, заповнене джерельними водами. Його діаметр – близько 200 метрів.

Сьогодні Червоний Камінь – це один із найбільших і упорядкованих житлових масивів Дніпра. Попри минулі роки, він зберіг свою привабливість завдяки тихій атмосфері, розвиненій інфраструктурі та багатій історії.