Ліквідація наслідків ракетного удару по Дніпру триває: де постраждалі можуть відновити паспорт
Вже третю добу у Дніпрі тривають рятувальні роботи та демонтаж завалів зруйнованого від ракетного удару будинку. 14 січня – країна-терорист росія здійснила одну з наймасовіших терористичних атак. У вихідний, коли люди зібралися вдома цілими родинами.
Внаслідок ракетного удару загинуло 40 людей. З них деблоковано 37 осіб (у тому числі 3 дитини) та знайдено 3 фрагменти людських тіл (вони потребують ідентифікації).
З-під завалів надзвичайники врятували 39 людей, з них 6 дітей.
Травмовано 75 осіб, з них 14 дітей.
З моменту ракетної атаки отримано 46 повідомлень про безвісти зниклих осіб. Пошук 30 людей досі триває.
Наразі в міських лікарнях перебуває 30 постраждалих від ракетного удару. Всі постраждалі госпіталізовані з черепно-мозковими травмами, ранами голови та обличчя. Завдяки долі та зусиллям лікарів – вони вижили.
Біля будинку, який постраждав від ракетного удару, міська поліція розмістила намет. Правоохоронці продовжують приймати заяви від постраждалих внаслідок ракетного удару. Зроблено це для зручності постраждалих містян.
Також для пошуку безвісти зниклих рідних та знайомих просимо звертатися за телефонами поліції Дніпра:
+380 (93) 665 95 82
+380 (50) 622 89 46
Також поруч з місцем трагедії розгорнуто 16 наметів для обігріву та харчування постраждалих, видачі одягу та речей першої необхідності, а також забезпечення роботи всіх задіяних підрозділів та служб.
Крім того, на місці можна отримати й юридичну та психологічну допомогу. До психологів звертаються як родичі постраждалих людей, так і мешканці прилеглих будинків, які також зазнали стресу після ракетного обстрілу.
Біля зруйнованого будинку, внаслідок ракетного удару вибуховою хвилею було пошкоджено близько 1 кілометра контактної мережі, що живить тролейбусні маршрути. Повної заміни потребувала ділянка довжиною 200 метрів. Працівники КП Дніпровський електротранспорт» вже повністю відновили її.
Наразі контактна мережа задля безпеки людей, які ліквідують наслідки ракетного удару, поки що залишається без напруги. Через це змінено рух технічних рейсів тролейбуса № 6. Зараз курсує через проспект Героїв та провулок Добровольців. Як тільки дадуть напругу на мережу, то звичний маршрут тролейбуса № 6 буде відновлено.
Також через ракетний обстріл було пошкоджено 1 транспортну зупинку та знищено 1 світлофорний об’єкт. Зараз вже тривають роботи з демонтажу світлофора, бо він потребує повної заміни.
Загалом через російську ракету зруйновано 2 під’їзди, приблизно 72 квартири. Ще 236 квартир не підлягає відновленню. Більш як 400 людей потрібно відселяти з пошкоджених квартир.
За завданням міського голови Дніпра, мешканцям постраждалих квартир знайшли прихисток в гуртожитках міста та інше тимчасове житло. Міська влада вже організувала тимчасове проживання 43 осіб, які звернулись за допомогою.
Наразі постраждалі люди потребують допомоги від держави, а саме допомоги в отриманні постійного житла замість втраченого.
Міська влада опікується цим питанням та вже готує виплати грошової допомоги людям, які постраждали від ракетного обстрілу.
Станом на 18:00 на місці трагедії у посиленому режимі продовжують працювати рятувальники, медики, поліція та комунальні служби. Вже більше двох діб триває розбір завалів, рятувальники не полишають надію знайти живих людей.
Пошуки людей триватимуть доки рятувальники не розберуть всі завали на місці ракетного удару.
За дорученням міського голови Бориса Філатова в адміністрації Соборного району Дніпра відкрили штаб допомоги постраждалим внаслідок ракетного удару по будинку. Штаб працює щоденно з 8 до 20 години на площі Шевченка, 7.
Всі, хто цього потребує, можуть у Штабі:
- подати документи на отримання матеріальної допомоги для відшкодування збитків, завданих майну;
- подати документи на отримання матеріальної допомоги на лікування постраждалим особам;
- подати документи на отримання матеріальної допомоги сім’ям загиблих;
- відновити втрачений або пошкоджений паспорт громадянина України;
- отримати свідоцтво про смерть загиблого.
Проконсультуватись, куди приносити документи та інші подробиці, можна також за телефоном – (068) 557-34-19.
Також за завданням міського голови Дніпра працюють цілодобові пункти тимчасового розміщення для постраждалих внаслідок ракетного удару. Вони знаходяться за адресами:
- НВК № 111, вул. Набережна Перемоги, 138.
- НВК № 130, просп. Героїв, 38 Центр;
- Центр «Штурм», вул. Гетьмана Петра Дорошенка, 9.
У пунктах чергують медики, психологи, є їжа та теплі напої.
Всі, хто постраждав від ракетного удару у житловий будинок, можуть отримати теплі речі, засоби гігієни та інші необхідні речі у Центрі «Штурм» за адресою вул. Гетьмана Петра Дорошенка, 9 або безпосередньо біля зруйнованого будинку. Там також триває видача гуманітарної допомоги для всіх, хто втратив житло та власні речі.