Міноборони України планує автоматизувати видачу повісток

Міністерство оборони України планує впровадити автоматизовану систему видачі повісток, що спростить і прискорить процес їх отримання. Про це повідомив начальник Управління інформаційних технологій Міноборони Олег Берестовий у подкасті DOU Podcast, повідомляє «Дніпро Оперативний». 

За його словами, нова система дозволить позбутися паперової бюрократії та покращити контроль за відправленням та отриманням повісток військовозобов’язаними громадянами. Зокрема, доставка повісток буде здійснюватися через “Укрпошту”, а їх достовірність можна буде перевіряти за допомогою електронної системи “Резерв+”.

Як працюватиме нова система


Зараз, як пояснив Берестовий, процес виписування повісток досить складний: їх готують вручну, роздруковують, після чого начальник Територіального центру комплектування (ТЦК) повинен підписати кожну повістку, поставити печатку, і лише тоді вони розсилаються адресатам. Цей процес займає багато часу і не завжди прозорий.

Однак, нова система дозволить автоматизувати цей процес. За словами представника Міноборони, повістки будуть генеруватися в реєстрі “Оберіг” та підписуватися електронним підписом начальника ТЦК. Таким чином, потреба в роздруковуванні повісток на місцях зникне. Після цього повістки будуть передаватися на централізований друк, звідки “Укрпошта” доставлятиме їх адресатам.

«У нас буде інформація, де повістка знаходиться: чи вона була доставлена, чи ні, чи десь загублена, скільки часу на доставку пішло», - додав Берестовий. 


Перевірка повісток у додатку “Резерв+”


Одним з важливих елементів нової системи стане можливість перевірки достовірності повістки через мобільний додаток “Резерв+”. За словами Берестового, кожен військовозобов’язаний зможе за допомогою сканера QR-коду переконатися, що повістка була підписана саме його ТЦК, а не є фішинговим або підробленим документом. Цей функціонал дозволить захистити особу як військовозобов’язаного від можливих махінацій.

При цьому, самі повістки в додатку зберігатися не будуть, адже наразі такі плани не входять у розвиток “Резерв+”, робота над яким триватиме до середини весни 2025 року.

Автоматизовані відстрочки для певних категорій


Ще однією важливою новацією, над якою працює Міноборони, стане автоматизоване надання відстрочок для певних категорій громадян. За словами Берестового, така система необхідна для уникнення зайвої бюрократії, а також для забезпечення прав громадян, які мають право на відстрочку.

«До прикладу, люди з інвалідністю. Якщо держава про тебе знає, що в тебе є певна група інвалідності й ти не придатний до служби апріорі, то навіщо тоді перепідтверджувати, регулярно проходити ВЛК?», — зазначив Берестовий.
Також відстрочки автоматично надаватимуться студентам, які здобувають першу вищу освіту, а також опікунам трьох або більше дітей.

За матеріалами Дніпро Оперативний.