На Дніпропетровщині зняли заборону на вилов раків
З 21 вересня на території Дніпропетровської області офіційно дозволили вилов раків, повідомили в Дніпропетровському рибоохоронному патрулі. Це означає, що період линьки раків закінчився, тож найближчим часом можна спокійно виловлювати цих безхребетних, адже нині це законно. Але є деякі нюанси - обмеження, яких варто дотримуватися під час ловлі раків. Детальніше про це розповість "Дніпро Оперативний".
Чому вилов раків дозволили зараз?
Основною причиною, за якою тимчасово забороняють вилов раків - збереження їхньої популяції, в особливості під час періоду розмноження та линьки у весняно-літній період. Линька триває приблизно до кінця вересня - початку жовтня. У цей період раки стають м'якими та менш рухливими, що полегшує їх ловлю. Таким чином їхній вилов під час офіційної заборони значно може вплинути на чисельність цих істот.
Які обмеження діють під час дозволу на вилов раків?
Аби уникнути надмірного вилову та зберегти популяцію раків, в Україні діють певні обмеження. Зокрема виловлювати можна лише дорослі особини, розміром не менше за 9-11 см (в залежності від водойм). Вимірювати рака потрібно вздовж його спини від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.Також одна особа за добу має право виловити максимум 30 раків.
Полювати на раків за допомогою електроловів, гарпунів, сіток, пасток або інших подібних знарядь суворо заборонено. Дозволено лов:
ручним збиранням,
раколовкою-«хапкою» діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм (1 шт на одну особу).
Також важливо пам'ятати, що заборонено вилов раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування.
Які штрафи загрожують порушникам?
За грубі порушення правил про вилов раків, рибалці можуть виписати штраф або притягти до кримінальної відповідальності з відшкодуванням рибному господарству збитків. За одного незаконно виловленого рака потрібно буде заплатити 3 332 гривні.