Одне з найкращих в Україні: Уповноважена Президента з безбар’єрності високо оцінила роботу реабілітаційного відділення у лікарні Дніпра
Уповноважена Президента України з безбар’єрності Тетяна Ломакіна днями відвідала Дніпра, де прийняла участь у дводенному воркшопі «Стратегія розвитку реабілітаційного відділення як частини лікарні». Захід проходив на базі реабілітаційного відділення у лікарні Дніпра, яке експертка назвала одним із найкращих в Україні. На воркшопі також був присутній міський голова Дніпра Борис Філатов, директор міського департаменту охорони здоров’я населення Андрій Бабський та генеральна директорка лікарні Наталя, повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на допис Тетяни Ломакіної у Фейсбук.
На захід з’їхалися представники та представниці закладів охорони здоров’я Київської, Одеської, Тернопільської, Черкаської, Івано-Франківської, Чернівецької, Кіровоградської, Хмельницької, Житомирської областей.
Вони обговорювали найболючіші питання, які стоять перед сферою охорони здоров’я України під час війни, зокрема, як перейти від законів та постанов до реабілітаційного відділення в лікарні.
«Ми маємо максимально наблизити реабілітацію до місця проживання людини. Люди не мають їхати з Дніпра до Львова чи з Тернополя до Києва для відновлення, адже це може потребувати місяців. Ми маємо розвивати реабілітаційні послуги там, де люди живуть і працюють, де знаходиться їхній будинок, де живуть їхні близькі.
Це завдання для міст і селищ — розвивати систему реабілітації безпосередньо у себе, а не відправляти людей після інсульту, військової травми чи ампутації до іншої області. Учасники навчального візиту обговорювали важливу роль, яку в розвитку реабілітації і післяреабілітаційної допомоги людини відіграють міські і селищні ради, а також мали змогу поспілкуватися з міським головою Дніпра Борисом Філатовим», – відмітила Уповноважена Президента України з безбар’єрності Тетяна Ломакіна.
Вона підкреслила, що подібні зустрічі, на яких представники реабілітаційних відділень можуть поділитися своїм досвідом та експертизою, є вкрай актуальними та важливими, адже це допоможе іншим уникнути помилок та втрати дорогоцінних ресурсів, тож більше людей зможуть якнайшвидше пройти реабілітацію та повернутися до повноцінного життя.