Онлайн чи офлайн: як вчитимуться діти Дніпра?
Навчальний рік не за горами. Цьогоріч школярі отримали можливість повернутися за парти. Педагоги проводять опитування серед батьків, аби визначитись, за якою формою навчатимуться їх діти. Пропонують – очну, дистанційну та змішану. В опитуваннях також враховують думку тих, хто знаходиться за кордоном. Чи раді батьки, що діти будуть нарешті ходити до школи?
Родина Олени готується до початку навчального року. Її син переходить до 4 класу, а племінниця до 6. Працюють злагоджено – Саша допомагає меншому Іллі опановувати матеріал. Підтримка сестри важлива, бо хлопчик переходить у випускний клас молодшої школи.
Олена говорить, за час великої війни встигли повчитися на дистанційці та в офлайн-форматі. Зізнається – онлайн дітям дається важче.
“Перший недолік дистанційної форми це нестабільне інтернет з’єднання, тому що не завжди вдається підключитися, то вчителя проблеми з перешкодами, то в нас. Плюс відключення світла зіграли свою роль, це випробування було”, – розповідає матір учня Олена Мосіна-Корепіна.
Цьогоріч школярі Дніпра мають можливість сісти за парти – все залежить від вибору батьків. Олена – за навчання у школі. Розповідає, чимало батьків з класу Іллі її в цьому підтримують: “Одні переваги, тому що дитина має бути соціалізована, вона має бути в колективі, вона має не наздоганяти, і не робити, сидіти домашнє завдання цілий вечір, а вона якби знаходиться в динаміці, плюс вчитель поруч завжди. Вона багато домашніх завдань робить з ними, прямо в укритті після уроків, тому коли ми зустрічаємося, у нас домашнє завдання не стоїть під великим питанням”.
Торік до школи діти ходили сумарно лише три місяці. Малеча з нетерпінням чекає на зустріч з однокласниками та улюбленими вчителями.
Юлін син-третьокласник ніколи не сидів за партами. Хлопчик після першого дзвоника навчався вдома. Жінка говорить – хоче, аби її малий соціалізувався, а на дистанційці це важко.
“Школа це не лише уроки, перерва, вчителька. Це ще і спілкування, спілкування з однолітками, вчителями, дисципліна, зараз я на уроці відповідаю, хочу до дошки , потім буде перерва будемо з друзями гратися”, – каже матір учня Юлія Говор.
Родина Третьякових теж готує свого сина до школи. Олександр переходить до 7 класу. Хлопчик навчався у дистанційному форматі. Батьки успіхами школяра задоволені.
“Все добре, все чудово, вчителі виходять на зв’язок, завжди все розповідають нам, показують. Є такі вчителі, бувають темі дуже важкі, і постійно лунає тривога наприклад під час уроків, вчителі буває таке, що переносять заняття на інший час, як це все буде” – ділиться матір учня Ольга Третьякова.
Тому у новому навчальному році родина впевнено обирала онлайн-формат. Ольга говорить – дуже хвилюється за безпеку сина: “Саме наша школа безпосередньо знаходиться дуже близько до підприємства, яке вже було неодноразово обстріляне”.
Деякі батьки з думкою Ольги не погоджуються – під час опитування клас поділився 50/50. Ще одна школярка – Аліса. Дівчинка переходить до 10 класу, середню школу закінчила на відмінно. Попри це, обирає дистанційну форму навчання, адже поєднує школу та тренування з художньої гімнастики.
“Там наявна шкільна атмосфера, однокласники, завжди підтримка. Ти бачиш людей, а не в камері, як дистанційно. Так як в мене досить напружений графік, не змогла я в 9 класі вчитися у школі. Тому вибрала дистанційну, але і тут є також переваги”, – розповідає учениця Аліса Крандієвська.
У школах Дніпра триває опитування батьків. Окрім дистанційного та очного, класні керівники пропонують дітям індивідуальний та змішаний формат навчання.
“Це не форма, а такий режим роботи закладів, складає кожен заклад освіти окремо, розуміючи скільки дітей виходить офлайн і місткість найпростішого укриття. Може бути змінність навчання і це допустимо наразі, при змішаному навчанні, це може бути перша зміна та друга зміна, але звернули увагу керівників закладів освіти на санітарному регламенті, тому що усні початкових класів мають вчитися виключно у першу зміну”, – пояснює заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Світлана Клявченко.
У дніпровських школах не забувають про дітей, які через війну покинули місто.
“Мають право обрати форму для дитини екстернат або сімейна, це може бути дистанційна форма навчання. Передбачено вже міністерством, у нас є наказ, що ми можемо ті оцінки, які дитина отримує в країні перебування навчаючись, маючи таку довідку переводимо на нашу бальну систему оцінювання, і ті предмети які предмети там вивчаються, ми можемо зарахувати”, – додала Клявченко.
Класи поділять на очні та дистанційні. У департаменті говорять – найголовніше безпека. Тож учнів тих шкіл, які не мають власного укриття, будуть підвозити до інших навчальних закладів.
Цьогоріч навчальний рік розпочнеться 2-го вересня та триватиме до 30 червня 2025 року.
Джерело: ДніпроТВ