Російський дефолт і страйк павлоградських шахтарів у 1998 році: як це було у Дніпрі

У 1998 році Україна відчула наслідки глобальної фінансової кризи, що почалася в Азії. Гривня знецінилася більш ніж удвічі, економіка опинилася в стані колапсу, а шахтарі Павлограда вийшли на протест, стукаючи касками по асфальту. Як криза вплинула на країну, як шахтарі боролися за свої права та як ця акція змінила хід подій – у матеріалі «Наше місто».

У 1998 році Україна відчує наслідки минулорічної азійської фінансової кризи, епіцентром якої став Таїланд. Проблемне доміно посипалося на Південну Корею, Малайзію, Індонезію та інші країни. На світових ринках впала вартість нафти, що була живильною силою російської економіки. У серпні росія оголосила дефолт щодо короткострокових облігацій. В країні вибухнула криза: рубль сильно знецінився, банківську систему було паралізовано кілька місяців, населення різко збідніло.

Життя завмерло і в Україні, тому що наша економіка була дуже міцно переплетена із російською. Гривня здешевшала більш ніж вдвічі, а купити долари в обмінниках тимчасово стало неможливо. Національну валюту відправили у вільне плавання. Ціни, особливо на імпортні товари, зростали по кілька разів на місяць, люди не отримували зарплати та пенсії.

Через здешевлення сировини сильно страждає металургія. Держава  має великі борги по зарплаті перед шахтарями. У травні павлоградські гірники розпочинають страйки. У центрі Дніпра люди почули звук від ударів касками.