Шахраї, які обкрадали загиблих військових, намагались вийти з-під варти
Рідні загиблих військових прийшли в суд, щоб подивитися в очі шахраям. За матеріалами справи, зловмисники знімали всі заощадження військових, тіла яких доправляли на судово-медичну експертизу до Дніпра. Крім того, вони оформлювали онлайн-кредити, а потім знімали ці гроші їх у найближчих банкоматах.
У морзі крали документи й телефони загиблих військових, змінювали пароль та користувалися їхніми банківськими картами. У Дніпрі відбулось судове засідання, двоє підозрюваних у злочині намагались вийти з-під варти під заставу.
У лютому, під Бахмутом загинув Данило Маслюк, йому було лише 23 роки. Мати розповідає, їм віддали телефон Данила без сім-картки. Після похорон вбитим горем батькам подзвонили із СБУ і повідомили, що з рахунків сина зникли гроші.
«Ви знаєте, в мене нема слів. Це не люди. Коли нам подзвонили і сказали і почали розповідати це все. Я не знаю, що людям таким можна сказати. Я вважаю, яка застава, яке до 8 років. Їм пожиттєве треба. Статті можна і наругу над тілом зробити. Як це? Дитина загинула, загинула заради нас. Син мій зовсім молодий. Він на евакуації загинув, поранених вивозив. Це страшно, це не люди», — сказала Людмила Маслюк, мати загиблого.
Людмила вважає, що у злочинній схемі було задіяно набагато більше людей, ніж затриманих.
«Як айтішнік сказав, дівчата розповідали, що він не знав, що зламує картки. Такі всі бідні, нещасні, а ми всі напали на них. Що не знав про картки загиблих. Та звісно, фопи, у багатьох жахливі ситуації, кредити, фопи. І ніхто нічого не знав, всі «допомагали»», — пояснила Маслюк.
Айтівець – це Михайло Ульман. Нині він на лаві підсудних. Свою провину визнав, але намагався запевнити суддів, що не знав чиї телефони він розблоковує.
«Я хотів допомогти. Тому що до мене звернулися із таким проханням, можеш допомогти розблокувати. Як це можна зробити? Намагався допомогти людям, а виявився винен. Я визнаю свою провину в тому, що потрібно було спочатку дізнаватися, звідки це, що це, потрібно було дізнатися про всі деталі, перед тим, як це робити», — пояснив підозрюваний Михайло Ульман.
Поряд з Ульманом інший підозрюваний – працівник моргу Сергій Кургушев. Подивитися в очі шахраям прийшла сестра загиблого військового Олександра. Коли Світлана їхала на похорон рідної людини, їй прийшло сповіщення, що телефон загиблого активувася. Саме в цей день злодії крали гроші.
«Я махаю йому – тебе посадять. А він посміхається і махає – ні, мене не посадять. Чи є у них щось святе в цьому житті? Мати, тато, діти, рідні, яких вони люблять. Невже через ці гроші? Вибачте, в мене немає слів. По-моєму, нема нічого дорожчого, ніж життя людини», — розповіла Світлана Ємцева, сестра загиблого військового.
Адвокати обох підсудних просили відпустити своїх клієнтів додому під заставу.
У своїй промові прокурор нагадав, що Ульман вже має судимість і може переховуватися від слідства.
Колегія суддів вирішила відмовити Михайлу Ульману у внесенні застави. Він залишиться під вартою. Сергію Кургушеву суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до другого вересня. Він може внести заставу у розмірі понад 2 мільйони грн.
Нагадаємо, зловмисники привласнили майже півтора мільйона гривень, які належали понад двадцяти загиблим захисникам України.
За матеріалами ДніпроTV.