Штрафи за неотримання повістки: у Мін'юсті пояснили, що буде у разі несплати
Згідно нової постанови Кабміну, повістки, які тепер надсилають поштою, мають бути отримані адресатом протягом трьох днів. Після того, коли невручену повістку повертають назад до поштового відділення, на неї ставиться відповідний штамп. Згодом місцевий ТЦК та СП розпочне процедуру накладення "заочного" штрафу на військовозобов'язаного, повідомляє "Дніпро Оперативний".
Як пояснили у Мін'юсті "Судово-юридичній газеті",посилаючись на статтю 308 Кодексу про адміністративні правопорушення, якщо штраф не буде сплачений у строк, передбачений частиною 1 статті 307, постанова про накладення штрафу буде надсилатися для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання, місцезнаходження майна чи роботи правопорушника.
Таким чином, якщо протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення штраф не буде сплачено, будуть вживані заходи щодо сплати штрафу шляхом звернення стягнення на кошти та майно боржника. Згідно частини 1 статті 48 Закону "Про виконавче провадження", майно (кошти) правопорушника може бути заарештовано, вилучено або примусово реалізовано. В першу чергу передбачається стягнення коштів у національній та іноземній валютах. У разі відсутності грошей чи інших цінностей, тоді стягуватимуть інше майно.
Також слід зазначити, що у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника (частина сьома статті 48 Закону)» - підкреслили у Мін’юсті.