Статус особи з інвалідністю внаслідок війни: як отримати
Статус і посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни — як отримати? Статус особи з інвалідністю внаслідок війни відкриває можливість отримати певні соціальні пільги, в тому числі і одноразову грошову допомогу. Як саме отримати цей статус і відповідне посвідчення? Про це розповість Дніпровська порадниця з посиланням на Дніпро соціальний.
Розповідаємо!
Статус і посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни надається особам, які отримали інвалідність:
- під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби,
- під час безпосередньої участі в АТО, стримування збройної агресії РФ, захисту безпеки у зв’язку з військовою агресією РФ проти України;
- участі у бойових діях на територіях інших держав;
- під час участі у Революції Гідності;
- під час участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
- внаслідок ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин.
Які потрібні документи
Для встановлення статусу необхідно звернутися до управління соцзахисту населення за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання або фактичним (для ВПО) або, до будь-якого ЦНАП, із заявою та документами (особисто чи поштою):
- заява;
- копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;
- фотокартка (кольорова, матова) розміром 3х4 см;
- копія паспорта;
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- документи, які підтверджують безпосередню участь особи в АТО, стримуванні збройної агресії РФ, захисті безпеки у зв’язку з військовою агресією РФ проти України; експертний висновок (для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС);
- довідка ВПО (за наявності).
Посвідчення видається на період встановлення інвалідності. У разі встановлення інвалідності без терміну перегляду – видаються безтермінові посвідчення. Отримання посвідчення є безкоштовним і відбувається у строк до 30 календарних днів.