Створення соціальних ліфтів в Україні слід починати з місцевого самоврядування – миколаївський пропозиціонер Олександр Береза

Депутат Миколаївської міської ради Олександр Береза висловив пропозицію, як боротися з трудовою міграцією та яким чином формувати кадровий резерв в країні, повідомляє "Горсовет" з посиланням на сайт партії.

Реформа децентралізації в Україні показала, наскільки гострим може бути дефіцит кваліфікованих кадрів, наголосив пропозиціонер. Адже ми живемо в час біотехнологічного та інформаційного проривів. Трансформації піддаються більшість сфер побутового і робочого життя громадян. Університети відкривають усе нові факультети зі спеціальностями. І балансуючи в потоці загальноприйнятих європейських тенденцій, в нашій країні спостерігається інтенсивний відтік професійних кадрів. Досвідчені фахівці традиційних професій – вчителі, лікарі, інженери, зварювальники, будівельники, – шукають гідний заробіток в європейських країнах.

Протистояти такому перетіканню шляхом створення бар’єрів у вигляді штучних обмежувальних законодавчих і нормативних актів в сучасних політичних реаліях просто неможливо. Україна декларує євроатлантичні устремління, а в основі ідей ЄС, якраз таки лежить вільний взаємний доступ до ринків капіталів і праці. Тому завдання місцевого самоврядування, яке нині гостро відчуває брак кадрів, – донести потенційним фахівцям інформацію про масу перспективних напрямків роботи, реалізацію абсолютно нових і досить амбітних проектів, які здійснюються в рамках різних міжнародних програм. І, звичайно, забезпечити гідний рівень оплати праці. Водночас успішні громади, зокрема і місто Миколаїв, вже сьогодні вирішують проблему підтримки і утримання молодих експертів на місцях. І з них треба брати приклад. В майбутньому вони стануть гідним кадровим резервом центральної влади. Оце і є механізм ефективного соціального ліфта» – зауважив представник миколаївського осередку «Пропозиції».

Олександр Береза також звернув увагу на те, що такі фахівці повинні бути захищені від високого ризику безробіття. Вилучення фінансових коштів з місцевих бюджетів на користь державного якраз і створює ризики безробіття і нестабільної зайнятості, в результаті чого українські фахівці залишають країну. Це треба виправляти на державному рівні.