У Дніпрі працює гуманітарний хаб для переселенців з Торецька

Гуманітарний хаб у Дніпрі для переселенців з Торецька потребує більшого простору. Тут надають комплексну підтримку тим, хто був змушений залишити свої домівки через війну. Люди можуть отримати медичну, психологічну, соціальну та юридичну підтримку, а також взяти участь в освітніх та культурних заходах.

5-ти місячна Єва проходить плановий медогляд у гуманітарному Хабі для переселенців з Торецької громади. У Анастасії двоє діточок, дівчинку народила під час повномасштабної війни вже у Дніпрі.

“Нас вчать як жити, як радіти життю, кожному дню. Тому, коли ми дізналися з чоловіком про цю новину, були дуже раді”, – розповідає переселенка з Торецька Анастасія Султановська.

Жінка від знайомих дізналась про цей хаб. Прийшла сюди в надії зустріти земляків, отримати послуги та дізнатись актуальну інформацію: “Наш рідненький Торецьк переїжджає, і є такі хаби, де можна оглянути дитину, дізнатися про свій стан, де можуть допомогти, де можна побачить людей, своїх земляків”.

Досвідчені лікарі, такі як Ірина Міщенко, не лише надають медичну допомогу, але й консультують та допомагають психологічно адаптуватися до нових умов.

Жінка теж до повномасштабної війни жила і працювала в Торецьку: “Коли я сюди переїхала, треба було щось шукати для того, щоб продовжувати приймати людей. Тому що дуже багато переселенців з нашого міста знаходяться в Дніпрі. Приходять, обіймаються, кажуть “як вдома побували”. Дуже всім зараз важко”.

Безкоштовні ліки, арт-терапія та багато інших послуг – все це трохи полегшує життя переселенців.

Три кімнати не вміщують всіх бажаючих. А людей тільки більшає, бо ворог підійшов впритул до міста на Донеччині. Тому в планах – відкрити більший простір для переселенців з Торецька.

“Торецька МВА створила в місті Дніпро такий осередок гуманітарного простору нашої громади. На сьогодні ми шукаємо простір для створення амбулаторії сімейної медицини саме як медичної установи. Нашим мешканцям хотілось би хоч трішки зберегти ту крихітку нашого Торецька у цьому прекрасному місті як Дніпро”, – каже директорка центру сімейної медицини Торецька Ганна Рябова.

Особлива увага тут приділяється психологічній адаптації дітей. Малечу активно залучають до різних заходів. Їм проводять майстер-класи з малювання та інші творчі заняття.

“Навіть діти приходять просто подивитись фільми. У нас тут екран, у нас тут дуже затишно. Це осередок для діток – вони спілкуються між собою, тому що вони знали друг друга вдома. Дуже важко дітям знайти спільну мову”, – розповідає працівниця гуманітарного хабу для переселенців з Торецька Лілія Білаш.

Хаб розташований за адресою: м. Дніпро, проспект Слобожанський, 40А, кабінет 12.
Двері хабу відкриті для всіх, хто потребує допомоги, з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 16:00.

 

За матеріалами ДніпроTV.