У Дніпрі працюють 177 закладів дошкільної освіти. З них 136 забезпечують очну форму навчання з 7-годиною можливістю перебування

В дитячих садочках Дніпра лунає дитячий сміх. Активно готуються до школи дітки старших груп. Малеча танцює, співає, гуляє. Авжеж не забувають і про підготовку до першого класу. 

«Цей садочок працює з 31 жовтня 2023 року, а з 11 листопада 2024-го перейшов на 7-годинний режим із харчуванням», - розповідає директорка комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №94 Дніпровської міської ради Наталія Азанова.

«У місті працюють 177 закладів дошкільної освіти. З них 136 забезпечують очну форму навчання з 7-годинним режимом перебування дітей та одноразовим харчуванням», - підкреслила заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Яковенко. Сьогодні, 20 лютого вона чергова по місту. 

У закладі є найпростіше укриття. «Улаштоване усім необхідним. Є ігрові зони, теплі ковдри, додаткове освітлення, вентиляція, вбиральні та вогнегасники. Усе відповідно до вимог ДСНС», - звітує Наталія Азанова.

91 заклад дошкільної освіти у Дніпрі має власне укриття. 

«А у 45 закладах, які його не мають, освітній процес організовано на базі інших садочків, які укриття мають. У 38 закладах навчання дистанційне. Триває облаштування укриттів ще у 9 садочках. Авжеж, плануємо  подальше розширення кількості укриттів», - зазначила Олена Яковенко.

Також чергова по місту проінспектувала організацію навчання у «Інклюзивно-ресурсному центрі №2». 

«Основний напрямок діяльності центру - проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Оцінювання здійснюємо за кількома напрямами. Працюють  фахівці та консультанти. Центр  бере участь у роботі команд супроводу в закладах освіти, де аналізує успіхи та труднощі дітей, надає рекомендації педагогам щодо роботи з учнями. Важливою складовою діяльності є консультування батьків щодо особливостей розвитку їхніх дітей», - розповіла директорка «Інклюзивно-ресурсного центру №2»  Дніпровської міськради Євгенія Шаліхман. 

У Дніпрі інклюзивне навчання організовано на базі 116 закладів загальної середньої освіти для 1046 учнів. 

«Також 298 дітей охоплені інклюзивною освітою у 47 закладах дошкільної освіти та 7 у  школах із дошкільними підрозділами. У місті діють три інклюзивно-ресурсні центри, які активно співпрацюють із закладами освіти, надаючи методичну допомогу, організовуючи семінари, вебінари, тренінги та консультації. Постійно здійснюємо коригування індивідуальних програм розвитку та виконання рекомендацій комплексної оцінки», - сказала чергова. 

Головне завдання педагогів – забезпечення гармонійного психоемоційного розвитку дітей. Для цього в 69 школах облаштовані ресурсні кімнати, а в 37 – медіатеки.

ІРЦ  2 має можливість працювати у власному приміщенні, оскільки оснащений найпростішим укриттям. 

«Під час повітряної тривоги фахівці можуть безперервно надавати освітні послуги та проводити комплексні оцінки. Укриття відповідає всім вимогам безпеки: воно тепле, є ліхтарі, аптечка, 65 теплих ковдр, засоби пожежогасіння, запаси питної та технічної води, а також шанцевий інструмент», - додала Євгенія Шаліхман. 

В укритті є вбиральня для осіб з обмеженими фізичними можливостями, є гаряча вода. Укриття має відповідний акт огляду, який дозволяє його використання. Представники ДСНС щоквартально проводять перевірку.

«Щодо стану укриттів. Вони відповідають необхідним вимогам безпеки - забезпечені питною водою, вогнегасниками. Мають відповідні документи. Під час повітряної тривоги фахівці можуть продовжувати працювати з дітьми в комфортних умовах», - підсумувала Олена Яковенко.