У перший день війни вирішив, що буде захищати країну: історія військового з ТрО Дніпра

Один із захисників 108-ї окремої бригади ТрО – воїн на бойове псевдо «Кук». Він пішов на фронт добровольцем у перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну й сьогодні обіймає посаду командира взводу, іноді виконуючи обов’язки командира роти. Його історію розповіли на фейсбук-сторінці бригади.

24 лютого 2022 року, у перший день великої війни, у чоловіка вже було чітке переконанням, що має захищати Батьківщину, тому він вирушив до ТЦК із чітким.

«У мене все дуже непогано з історією, зокрема військовою. Я знав, хто ворог України, а отже і мій ворог, та звідки його чекати. Абсолютно не вівся на закиди російськомовних людей (а таких було чимало, й навіть серед рідні) та наполегливо займався військовою підготовкою, – розповідає воїн про свою мотивацію піти добровольцем на фронт.
Так «Кук» став старшим стрільцем у 108-й бригаді. Він згадує, як гордився своїм кулеметом РПК і допомагав побратимам, які раніше не служили в армії.

Сьогодні «Кук» вже командир взводу, відповідальний за організацію і логістику підрозділу. Він відзначає величезну різницю між радянською моделлю армії та сучасною українською, де сержант є основою підрозділу.

«Між ними – прірва. Адже за радянської доби сержант – це була людина ближче до офіцера, виконувала вказівки. У нас сержант – це основа підрозділу, на якому лежить відповідальність, пов’язана з оперативним командуванням на полі бою. На ньому – вся організація, логістика. Якщо коротко, в українській армії сержанти працюють у визначеній їм сфері компетенції, працюють зі знанням справи, не оглядаючись на когось вище, як це було раніше», – каже захисник.
«Кук» наголошує, що сержантське звання в його підрозділі отримують лише за значні заслуги та старанну роботу. Він сам майже рік був головним сержантом роти й тепер переконаний: сержант має бути не лише лідером, а й психологом для свого підрозділу.

«Вже молодшим сержантом мене спрямували на навчання до спеціалізованого навчального закладу у Великобританію. Саме тут я відкрив для себе значення професійної підготовки сержантів, зокрема, щодо лідерства. Раніш вважав, що всі ці тести, які нам підсовували, суцільна маячня, однак завдяки інструкторам (в тому числі й українським), які викладали курс лідерства, я докорінно переоцінив своє ставлення до цього предмету. Сержант – лідер, психолог, який має спілкуватися з кожним бійцем свого підрозділу, адже з ним йому воювати. Без цього командир не матиме впевненості в особовому складі. Під час війни сержант має все знати і навчати усьому солдата», – каже «Кук».
На питання про можливу офіцерську кар’єру «Кук» відповідає із притаманною йому впевненістю:

«У нас, сержантів, є переконання у тому, аби не зраджувати сержантському корпусу. Ми ним пишаємось і намагаємось бути гідними свого братерства. Однак, не забуваймо, що прийшли сюди добровольцями, аби захищати Батьківщину. І якщо командування, якому я цілком довіряю та поважаю, визначає мені виконувати офіцерські обов’язки, безумовно робитиму це сумлінно, так як звик. Якщо слід виконувати сержантські функції, залюбки виконувати їх, адже для мене вони стали, немов рідні», – каже чоловік.
Бойовий шлях «Кука» охоплює важкі бої на Донеччині, зокрема у районі Великої Новосілки, поранення та швидке повернення до строю.

Воїн вірить у перемогу України й закликає підтримувати захисників, а також долучатися до лав 108-ї бригади ТрО. Деталі можна дізнатися за телефоном 0 800 337 803 або на сайті Міністерства оборони України «Будь собою» – army.gov.ua.

За матеріалами Наше Місто.