Відпочинок у Скадовську 2022 та війна: озвучено ситуацію в курортному містечку в умовах окупації
У 2022 році туристичний сезон у Скадовську та на сусідніх курортах так і не розпочався через окупацію. Приїхати на відпочинок сюди наважуються лише справжні сміливці. Що відбувається на пляжах курорту та острова Джарилгач, а також що з цінами на житло та на продукти харчування – про це пише Gorsovet з посиланням на медіа-проект Skadovsk.Org.
Скадовськ: від відлиги в СРСР до фашистської Росії
У минулому столітті практично відразу після зміни сталінського режиму почався розвиток відпочинку трудящих лінією профспілок. У результаті активно почав розвиватися туризм на узбережжях Херсонської, Запорізької та Одеської областей УРСР.
У цю хвилю потрапив і Скадовськ, який спочатку розглядався як дитяча оздоровниця. Тут почали будувати санаторії та пансіонати. Навіть зробили аеропорт, з якого можна було відлетіти до Херсона чи Києва на "кукурудзяниках".
З появою незалежної України туризм у Скадовську продовжив активно розвиватись. Крім реконструйованих санаторіїв радянської епохи, тут почали будуватися міні-готелі та нові бази відпочинку з "люкс"-номерами.
З'явилася набережна з численними кафе, ресторанами та розвагами. Місто поступово розвивалося.
Однак у 2022 році життя зупинилося. Скадовськ опинився в окупації... Окупації російських фашистів...
Скадовськ перетворився на військову базу
Наразі Скадовськ перетворився на військову базу російських загарбників. Портові склади рашисти використовують для накопичення боєприпасів, а санаторії - як казарми.
Місто постійно обстрілюється, тому його мешканці намагаються не виходити зайвий раз надвір. Проте трагічні інциденти все ж таки відбуваються. Наприклад, 17 червня у Скадовську окупанти вбили співробітника місцевого ДСНС Сергія Бойченка.
На жаль, працівник місцевого ДСНС - скадовчанин Бойченко Сергій, який робив обстеження місця вибуху, загинув за невідомих обставин. За інформацією ДСНС, його одразу після роботи забрали окупанти з дому. А вже пізно ввечері його знайшли мертвим і доставили до скадівської лікарні. Ведеться слідство, - розповів мер Скадовська Олександр Яковлєв.
22 червня були вибухи у районі порту. Загинула людина.
Є сумна звістка. Загинув скадовець Дмитро Мотрюк, який у цей час перебував неподалік. Співчуття сім'ї загиблого. Руйнування інфраструктури не сталося, - розповів мер.
6 липня у районі порту на російських військових складах знову пролунали вибухи. Одна з ракет упала на подвір'ї 24-х квартирного житлового будинку.
У сусідньому курортному селищі Лазурне та сама сумна ситуація. 4 червня троє місцевих мешканців підірвалися на російській міні під час купання. А 17 липня в Лазурному було завдано удару по складах і казармах загарбників. Про це повідомив телеграм-канал "СтратКом ЗСУ".
Туристів немає, а на прилавках "пластмасова" їжа з росії
У сонячну погоду в Скадовську хоч і з'являються відпочиваючі з окупованого Херсона, Каховки, Нової Каховки та інших міст Херсонської області, але їхню кількість можна порахувати на пальцях однієї руки.
Деякі міні-готелі продовжують працювати з надією заробити хоч якісь гроші. Житло здають за принципом, хто скільки дасть. Але навіть і за таких умов постояльців практично немає. Сувенірні ринки, клуби та кафе теж не працюють.
Ціни на ринку на місцеві овочі, фрукти, молочку та м'ясо дуже низькі. Навіть дешевше, ніж на підконтрольних Україні територіях. У продуктових магазинах ситуація гірша. В основному на прилавках товари з росії. Про їхню якість нічого хорошого сказати не можна, а ціни захмарні. Наприклад, газований напій "Кока-Кола" коштує від 75 грн. за 2 літри. Однак, як зауважують місцеві жителі, пити її неможливо. Соєва ковбаса "Тато може" та сир із пальмового парафіну коштують 300 грн.
Дуже дивують "своєрідні" назви морозива - "Хохол", "Чукча", "Єврей". І це лише мала частина всього того, що впровадили окупанти на українських землях.
Український мобільний зв'язок відсутній із середини червня. Натомість окупанти пропонують сім-карти невідомого "оператора" в обмін на паспортні дані. Зателефонувати з цих карток в Україну та за кордон неможливо. Прийняти дзвінок з України теж неможливо.
Острів Джарилгач
Пляжі острова Джарилгач розташовані на березі відкритого моря, і на березі затоки. Зі Скадовська туди можна було дістатися катером.
У мирний час у Скадовську на острів Джарилгач можна було потрапити з кількох причалів. Найвідоміший із них - "Марина". Звідси вирушали катери до маяка. Решта пропонували доїхати до найближчої точки острова на моторних човнах. Деякі з них були швидкісними. Відповідно і вартість такого "таксі" була набагато дорожчою. Найдешевший спосіб потрапити на Джарилгач був на причепленому до моторного човна водному атракціоні "банан".
Острів Джарилгач за його білі пляжі прозвали "українськими мальдівами". Але не тільки цим він відомий. Справа в тому, що тут знаходиться маяк, спроектований інженером Ейфелем у 1902 році. Тим самим конструктором Ейфелевої вежі. Деталі для будівництва маяка робили у Франції.
Дуже дивує і те, що неподалік маяка є чисте джерело прісної води. Хоча острів з усіх боків оточений морем.
Джарилгач вважається майже безлюдним островом. Однак після окупації він став по-справжньому безлюдним. Екскурсії не проводять, а окупанти постійно контролюють обстановку на його території.
Як результат, на сьогоднішній день немає сенсу говорити про курортний сезон в окупованих містах та селищах на узбережжі Азовського та Чорного морів. Влада неодноразово закликала місцевих жителів, по можливості, залишити окуповані території. В умовах війни ні про який туризм мови йти не може.