Введення гривні у 1996 році: як Україна отримала свою валюту
Влітку 96-го року товари все ще продають за купоно-карбованці, але активніше починають говорити про грошову реформу. Через рекордне знецінення купонів суми зарплат у цифрах виглядають вражаюче – з великою кількістю нулів. Середня зарплата становила близько 3 мільйонів «купоно-карбованців». При перерахунку у долари сума втрачала всю свою велич і, в кращому випадку, перетворювалася на 30-50 доларів, пише «Наше місто».
Олена Грецька, мешканка Дніпра, говорить про те, що звичайні речі на ринку коштували мільйони: «У тупіку 15 трамвая було рибне місце, толчок. І я там купила собі куртку за 1 млн купоно-карбованців, вона дуже класної якості, навіть зараз збереглася. Мама вдягає на дачі і каже: Ось вона, куртка за мільйон».
25 серпня голова Нацбанку Віктор Ющенко оприлюднив Указ Президента “Про грошову реформу в Україні”, відповідно до якого вводилася в обіг гривня та її сота частина – копійка. Відтоді карбованці міняють на нові гроші: 100 тисяч купонів за одну гривню. Магазини видають здачу вже новими грошима. Суму обміну для населення не обмежують, однак готівкою можна поміняти лише 100 млн карбованців. Все, що зверху – відправляють на спеціальний рахунок у банку.
Докладніше у нашому відео.
За матеріалами Наше Місто.