Як це було у Дніпрі: речовий ринок на стадіоні «Металург

На початку 90-х років Дніпро, тоді – Дніпропетровськ, з міста тотального дефіциту перетворюється на суцільний ярмарок, де всі торгують з будь-якими товарами. Культовим місцем того часу і символом епохи стає речовий ринок на стадіоні «Металург». Його історію вирішили згадати журналісти «Нашого Міста».

Купити на речовому ринку можна було все, що завгодно, але здебільшого тут продавали одяг, привезений із Туреччини та Польщі. Коштували товари дорожче, ніж на Озерці, тому одягатися «на тучі» вважалося престижно.

Вже зранку всю площу біля стадіону буквально заповнювали сотні наметів та парасольок та десятки тисяч людей, які намагаються щось продати чи купити. Тут же були і примірювальні, і навіть обмінні пункти, оскільки часто ходили долари, і, навіть, дойчмарки.

Ринок проіснував до 2004 року, зараз про нього залишилися лише спогади

«Ми там часто здійснювали покупки, і більш того, я пам’ятаю, що мій старший син, знаючи, що якщо щось хочеш – потрібно на це заробити, працював на цьому ринку. Ну а ми також скуплялися там. Торгували усім, але це був в основному речовий ринок. Товари тут були з різних країни і на той момент вважалися показником високого рівня», – згадує Григорій Гельфер, у 1992 році – художній керівник команди «КВН ДГУ».


Детальніше про речовий ринок на стадіоні «Металург» – дивіться у нашому відео.

 

За матеріалами Наше Місто.