Як у Дніпрі створювали пам’ятники Шевченку

Пам’ятники Тарасу Шевченку в Дніпрі  – це не лише шедеври скульптури, а й частина історії міста. Від монументу молодому поету на Театральному бульварі до величезної статуї на Монастирському острові. З часом ці пам’ятники зазнали змін, один з них був реконструйований, а інший – демонтований і втрачений, як історичний артефакт, пише «Наше місто».

Скульптор Володимир Небоженко – автор пам’ятника молодому Шевченку,  що на Театральному бульварі, демонструє книгу з фотографіями своїх робіт. Серед них – світлина, де чоловік працює над створенням монумента. 

Пам’ятник молодому Шевченку, висотою – чотири метри, відкрили у Дніпрі на першу річницю Незалежності України. Над ним Володимир Павлович працював більше трьох років. За свою роботу не взяв ні копійки, адже це був його подарунок місту. Отримав лише гроші на матеріал. 

Інший пам’ятник Тарасу Шевченку – на Монастирському острові. Його встановили у листопаді 1959 року.  Це витвір радянської монументальної пропаганди. Скульптура виготовлена з чавуна та встановлена на гранітному постаменті. Її висота – 20 метрів, вага – 55 тонн.  За розмірами вона перевершила статуї Леніна та Сталіна. 

За словами історика – Максима Кавуна, цей пам’ятник виготовляли в спеціальному фасонно – ливарному цеху тодішнього заводу Леніна, який вже зараз не існує. 

Детальніше – дивіться у нашому відео.