Як українцям адаптуватися до нового часу

Щоразу, коли настає час переводити годинники, ми чуємо про різноманітні негативні наслідки для нашого організму. Але чи справді перехід на зимовий час так сильно впливає на наше самопочуття? Журналісти «Наше місто» запитали про це у лікарки з Дніпра.

Адаптація при переведенні годинника триває від одного тижня до десяти днів. Сімейна лікарка зазначає, що в цей період особливо важливо дбати про своє ментальне здоров’я. Позитивні емоції, спілкування з близькими людьми, заняття улюбленими справами – все це допомагає організму швидше відновитися.


– Для швидшої адаптації потрібно забезпечити якісний сон, тому напередодні переведення годинників потрібно лягти спати раніше, – підкреслила Олена Олександрівна – лікарка загальної практики, сімейна лікарка. – Також варто створити комфортні умови для сну: забезпечити нормальну температуру повітря, подбати про м’яке освітлення тощо. В цей час потрібно мінімізувати навантаження на роботі, наскільки це можливо. 


Людям з хронічними захворювання варто проконсультуватися зі своїм лікарем. Бажано мати вдома ліки, які ви маєте приймати постійно, або при загостренні хвороб. Також деякі препарати можуть полегшити симптоми у період адаптації.

– Специфічної терапії не існує, але є дві  групи препаратів, які більш дотичні до таких станів, – наголосила сімейна лікарка. – Це так звані адаптогени, які призначає лише лікар. Та гормон сну – мелатонін. Його можна самостійно придбати у аптеці. Але потрібно проконсультуватися з лікарем. Можна також вживати трав’яні чаї з ромашки, м’яти, меліси. Ці препарати допоможуть швидше та легше пристосуватися до стресових факторів і переведення годинників. 


Лікарі радять уникати стресу та створювати сприятливі умови для відпочинку. Відмовтеся від гаджетів перед сном, займайтеся релаксаційними практиками.

– Я порадила б людям спати не менше семи-восьми годин на добу, – сказала Олена Олександрівна. – Бажано засинати і прокидатися в один і той же час. Гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом, правильно харчуватися, відмовитися від алкоголю на цей період. 


Пам’ятайте, що кожна людина індивідуальна, і час адаптації до нового режиму може бути різним. Головне – не панікувати і дотримуватися рекомендацій фахівців. З часом ваш організм звикне до нових умов, і ви знову відчуєте себе бадьорим і енергійним.

За матеріалами Наше Місто.