Мер Дніпра показав, як буде виглядати бібліотека імені МакКейна: відео

Мер Дніпра показав, як буде виглядати бібліотека імені МакКейна: відео

Город 19 апреля 2019, 16:40

Міський голова Дніпра Борис Філатов раніше анонсував, що в місті створять бібліотеку української діаспори імені американського сенатора Джона МакКейна.

Сьогодні, 19 квітня, Борис Філатов на сторінці в соціальний мережі Facebook опублікував відео та подробиці майбутньої бібліотеки, яку планують відкрити на день міста – у вересні 2019 року.

«Роби свою справу, хай там що про тебе кажуть за спиною.
Роби свою справу, навіть коли довкола суцільні істерики.
Роби свою справу, поки решта зайняті прогнозуванням реваншу.
Роби свою справу, хоч би з чим тобі довелося зіткнутися.

Вона приїхала.

Наша майбутня унікальна бібліотека імені Джона Маккейна вже у Дніпрі!

Це – подарунок від української діаспори міста Рочестер та Української православної церкви у Сполучених Штатах Америки. Щоб утілити цей проект, нам довелося завоювати неабияку довіру. 
Тепер він на фінішній прямій. Бібліотечний фонд – це тисячі рідкісних і надзвичайно цінних екземплярів, зокрема й автентичні примірники букіністичної літератури. Видавництва Німеччині, Бразилії, Аргентині, США та Канаді. Україна їх ще не бачила.

Ідеться про підшивки преси, що розповідають про історичні події в Україні. Є видання, котрі друкувалися до і після революції минулого століття, збірки спогадів очевидців, рідкісні світлини, платівки, рукописи, розшифровані записи радіопередач та навіть продуктові книжки українців, які перебували в таборах для переміщених осіб. А ще – екземпляри, що переповідають історію Української повстанської армії.

Зовсім скоро ми закінчимо ремонт у приміщенні, де буде розташована бібліотека імені Джона Маккейна. Відкриття, на яке чекаємо і наших американських друзів, буде на День міста. Запрошую всіх. Роби свою справу. Крапка», - написав Борис Філатов.

Нагадаємо, що Джон Маккейн (1936 - 2018) - американський сенатор, державний діяч. Герой В'єтнамської війни, більше 5 років перебував у полоні. У політичному житті брав участь з середини 1970-х років і до останніх днів життя. У 2008 р році - кандидат в президенти США від республіканської партії, поступився Бараку Обамі. Неодноразово відвідував Україну, в 2015 році був з візитом в Дніпрі.