У Дніпрі пройде Кубок Європи з триатлону та десятки спортивних і культурних подій

У Дніпрі пройде Кубок Європи з триатлону та десятки спортивних і культурних подій

Новости 24 мая 2019, 14:06

23 травня у Дніпрі презентували календар подій на червень-вересень 2019 року. В рамках програми «Дніпро – спортивна столиця» планується провести багато спортивних заходів міжнародного так українського значення.

«Тривалий час Дніпро асоціювався лише з індустріальним містом. Зрозуміло, що такий імідж не є привабливим ані для туристів, ані для теперішніх і потенційних мешканців. Чудово, що нинішня влада, розуміючи це, зайнялася конструюванням зовсім іншого, нового іміджу міста, де економіка подій посіла одне з провідних місць. З 2016 року у Дніпрі з ініціативи міського голови Бориса Філатова реалізують дві унікальні програми – «Культурна столиця» та «Дніпро – спортивна столиця», – зазначила Надія Міхно.

Вона додала, що у рамках «Культурної столиці» цього року заплановано втілити 13 масштабних базових проектів, більшість із яких стали для міста традиційними.

Зі свого боку позаштатний радник міського голови з питань культури Євген Гендін наголосив, що у місті проводять культурні заходи різного масштабу, а яскраві враження гарантовані дніпрянам цілий рік.

«Ми хочемо докорінно змінити імідж міста та його сприйняття як індустріального мегаполіса з пострадянським спадком. Що стосується назви програми «Культурна столиця», то я щоразу не втомлююся повторювати, що це не констатація факту, не провінційна бравада – це мета, до якої ми невпинно йдемо залізною культурною ходою. «Яскраві враження- 2019», подані у календарі, не обмежуються червнем, липнем, серпнем і вереснем, тому що, починаючи із січня і закінчуючи груднем, у місті відбуваються події різного масштабу. Крім великих міжнародних івентів, є ще так звана культурна комуналка. Це такі заходи, як, наприклад, «Вечір Пірса», Social Dance Dnipro. Тобто, є мегафестивалі, на які приїжджають зірки, – «Джаз на Дніпрі», Book Space, фестиваль «БезViz», а є якісь менші речі. З цього всього разом і складаються яскраві враження», –  сказав Євген Гендін.

Заступник начальника управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Анна Браткова розповіла про дитячі та молодіжні заходи, що заплановані на час літніх канікул. Так, уже 1 червня, у День захисту дітей, на містян чекають різноманітні дитячо-родинні розваги. Святкування відбуватиметься протягом дня у парку Лазаря Глоби. 

Крім цього, вона порадила звернути увагу на форум «Молодь Дніпра» та обов’язково провести День молоді на набережній. Також Анна Браткова закликала молодіжні та дитячі організації Дніпра долучатися до організації міських заходів. Для цього слід звертатися до департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради. 

«Події – важлива складова залучення туристів у місто, це привід завітати до Дніпра. За останні три роки у місті організовано багато різноманітних заходів, до них додаються нові. У 2019-му ми вперше провели Dnipro Space Weekend. Попри  те, що це була пілотна подія, її відвідала значна кількість гостей, і це свідчить, що Дніпро – дуже цікаве місто для туристів», – підсумувала керівниця туристичного напряму КП «Агентство розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради Анна Колєда.