В мерії Дніпра розповіли, на що впливають результати ДПА та ЗНО

В мерії Дніпра розповіли, на що впливають результати ДПА та ЗНО

Город 20 июня 2019, 11:05

Випускники 11-х класів склали підсумкову атестацію у форматі зовнішнього незалежного оцінювання. Оголошення результатів ЗНО почалось 14 червня.

«Для випускників 4-х класів державна підсумкова атестація – це перевірка засвоєння ними матеріалу початкової школи. Для учнів 9-х класів ДПА – це результат навчання за період 5-9-х класів для здобуття базової середньої освіти. Ці документи вже видані закладам освіти для 8 236 випускників 9-х класів. Оцінки ДПА внесені до відповідного додатка до свідоцтва. На перехід до 10-го класу вони не впливають. Водночас ці оцінки враховуються при вступі випускників до закладів на конкурсних засадах (ліцеїв, коледжів тощо)», – пояснила під час прямої телефонної лінії 19 червня завідувачка сектору загальної середньої освіти управління освіти департаменту гуманітарної політики міської ради Олена Сокур. 

Оскільки державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів була поєднана зі ЗНО, то результати з кожного тестування за 200-бальною системою адаптуються до 12-бальної системи оцінювання. Український центр оцінювання якості освіти в особистих кабінетах кожного закладу освіти надає ці результати, які будуть виставлені як оцінка за ДПА. 

«Загалом на річне оцінювання результати ДПА як для 4-х, 9-х, так і для 11-х класів не впливають. Це дві окремі оцінки у відповідних свідоцтвах про отримання базової та повної загальної середньої освіти. При цьому під час вступу до закладів вищої освіти оцінки ДПА у форматі ЗНО враховуються для підрахунку середнього бала свідоцтва абітурієнта», – зазначила представниця управління освіти. 

Зі свого боку заступниця директора методичного центру при департаменті гуманітарної політики міської ради Олена Саєнко нагадала, що 12-бальна система не має негативних оцінок. Навіть один бал – є початковим рівнем знань учня. 

Довідка: 

Серед 4 978 випускників 11-х класів близько 200 є претендентами на нагородження золотими та срібними медалями, а 262 учні 9-х класів підтвердили високий рівень знань на ДПА та отримали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти з відзнакою.