В Дніпрі лікарі під час пересадки нирки врятували ще й донора

В Дніпрі лікарі під час пересадки нирки врятували ще й донора

Город 23 июня 2019, 13:15

Дніпровські лікарі планували пересадити орган від матері сину, але виявили в донора рідкісну патологію ниркової артерії, що будь-якої миті могла спричинити смерть. Тож хірурги вилучили хворий орган у матері, полікували його і пересадили сину.

Після довгих очікувань Костянтину Гончаренку вживили третю нирку. Операцію провели тиждень тому. З дитинства пацієнт хворів на цукровий діабет, з 30 років почали відмовляти нирки. Порятунок – або постійні сеанси гемодіалізу (штучне очищення крові), або трансплантація здорового органу. Мати – Ірина Гончаренко – вирішила подарувати сину свою нирку.

Під час підготовки до трансплантації у 56-річної жінки виявили небезпечну патологію правої нирки – аневризму (розширення) артерії, яка могла розірватися будь-якої миті та спричинити смертельний крововилив.

Щоб урятувати обох – і матір, і сина – у дніпровській лікарні імені Мечникова пішли на унікальну операцію. Для трансплантації обрали нирку з патологією. Вилучили її в матері, вилікували і пересадили синові. Операція тривала дев’ять годин поспіль – всередині нирки наклали понад 100 швів.

Операція пройшла успішно. Орган прижився. І вже за тиждень обох пацієнтів готують до виписки.

«Це вже друга споріднена трансплантація в лікарні Мечникова за 2019 рік. Могли б зробити і більше. Проте лише 31 березня підписаний нарешті ратифікований новий закон про трансплантацію. Раніше був такий період, що з травня 2018 року по березень 2019-го законодавство майже уможливлювало трансплантації», – розповідає заступник головного лікаря Юлій Скребець.