У жовтні НБУ вводить нові банкноти і відміняє деякі монети

У жовтні НБУ вводить нові банкноти і відміняє деякі монети

Город 26 июня 2019, 09:14

25 жовтня Нацбанк України вводить в обіг банкноти номіналом 1000 гривень. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Також монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть виведені з обігу з 01 жовтня 2019 року.

Поступово виводитиметься і монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом.

"Завдяки оголошеним сьогодні змінам середня кількість монет на одного українця зменшиться майже удвічі, а банкнот – майже на третину. Як наслідок, готівкові розрахунки та заощадження стануть простішими", – заголосив голова НБУ Яків Смолій.

На лицьовій стороні нової 1000-гривневої банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.

"Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році", – повідомив Яків Смолій.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Довідка: Останнього разу Національний банк вводив у обіг новий номінал 13 років тому – у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 10000 гривень і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.