Розкуте інтелектуальне свято на березі Дніпра. Вікторія Наріжна розкрила подробиці книжкового фестивалю Book Space

Розкуте інтелектуальне свято на березі Дніпра. Вікторія Наріжна розкрила подробиці книжкового фестивалю Book Space

Новости 27 июня 2019, 08:41

У Дніпрі закінчився Міжнародний книжковий фестиваль Book Space. І його організатор Віктрія Наріжна поділилася підсумками і подробицями.

1. Локація. Фестивальний причал - дуже складна локація, і ми йшли на цей ризик усвідомлено. Ми продовжуємо отримувати про неї надзвичайно суперечливі відгуки. Запрошені гості фестивалю майже одноголосно в захваті: через її красу та екзотичність, "курортність" та розкішні краєвиди, через закриті вечірки прямо на воді. Відвідувачі здебільшого задоволені теж, хоча було багато нарікань і на те, що важко добиратися, і на відсутність тіні та прохолоди. Думки видавців розділилися найсильніше. Одні кажуть, менше випадкових перехожих, і їм це не сподобалося. Інші кажуть, більше випадкових перехожих, і їм це теж не сподобалося. Треті кажуть, більше випадкових перехожих, і саме це їх вперло :) Коротше, ніби всі на трьох різних фестивалях були :) Ось зберемо з усіх анкети, можливо, щось проясниться.

Особисто мені ця локація подобається дуже - і своїм шикарним виглядом, і саме випадковими перехожими. Я не хочу замикатися на створенні події для тих, хто і так спраглий культури. Я би мріяла будити цю спрагу в тих, хто раніше ніколи її не відчував, і навіть не здогадувався, що може відчувати. За розповідями деяких видавців, це можливо, і від їхніх стендів із книжками йшли люди, які впреше відкрили для себе існування української книги саме тут, на Фестивальному причалі.

І ще - видимість фестивалю на цій локації для міста без сумніву вища.

2. Спека була люта. Але так буває нечасто в Дніпрі в червні, насправді-то. І у нас уже є ідеї, як протистояти їй ще краще. Зрештою, кількість людей на презентаціях яскраво продемонструвала, що спека справжнього книгомана не зупинить :)

3. Нам вдалося цього року підготувати волонтерів не лише організаційно, але й мотиваційно. Завдяки Olena Yurchuk, яка звантажила на себе нелегку ношу пошуку та відбору, ми набрали волонтерську команду, яка знається на книжках, любить їх, уже працювала на книжкових фестивалях в інших містах. Це безцінно, нам треба продовжувати в тому ж дусі.

4. Мене неймовірно вперла співпраця з Оксана Штылюк та школою флористики "Арт-Хаус", я уже мрію про більш концептуальну і більш масштабну.

5. Я рада, що в просторі фестивалю ми змогли представити дві виставки. Одна з них - книжки з Почесного списку IBBY, що відбулася за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні. Інша - немовірний подарунок від наших гостей із Харкова, студії Aza Nizi Maza, виставка "Гоголю 210 рочків". Я досі залишаюся приголомшеною тим, що можна настільки розкривати та стимулювати дитячу уяву, що дитяче мистецтво може бути таким глибоким і дотепним.

6. Дуже приємно, що нам вдалося швидко дійти згоди по всіх питаннях з Міністерство у справах ветеранів, і до нас приїхав проект "Ветеранський намет", хоча перший контакт відбувся менше, ніж за місяць до фестивалю. Його дуже чекали в Дніпрі. Добре, що ця колаборації склалася.

7. Ми самі не помітили, як сильно масштабувалися між минулим і цим фестивалем. Це призвело до ряду проблем і проколів, технічних неув'язок, помилок у програмі (це мені особливо болить, бо особисто на моїй совісті). Сподіваюся, ми вийшли з усіх складних ситуацій із честю. Обіцяю, що вивчили свої уроки.

8. Я дуже хочу, щоб книжковий фестиваль Book Space продовжив своє існування саме таким - вишуканим, але водночас розкутим інтелектуальним святом на березі Дніпра, куди деякі приходять за знаними вже делікатесами, а деякі - відкривати зі здивуванням таємниці нової для них кухні. Але ми аналізуємо думки та відгуки, дискутуємо всередині команди, зважуємо, чи вдасться подолати виклики цієї локації. Тому не можу вам сказати з певністю: "На тому ж місці в той же час". Але точно можу сказати: "До зустрічі в 2020-му!"