ФОП заборонять витрачати кошти з рахунків для власних потреб

ФОП заборонять витрачати кошти з рахунків для власних потреб

Новости 16 августа 2019, 16:54

Нацбанк планує внести зміни до Інструкції про відкриття та закриття рахунків. Зокрема, зміни стосуються порядку здійснення операцій за рахунком. Про це повідомляє «Дебет-Кредит».

Так, до порядку буде додано новий абзац: «Забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, для здійснення операцій, пов’язаних із власними потребами».

Таким чином, у разі затвердження проекту НБУ під забороною буде як зняття грошей з каси банку та банкоматів, так і проведення безготівкових розрахунків для власних потреб.

Зазначається, що в разі зняття коштів з підприємницького рахунку через касу банк вимагатиме від ФОП підтвердні документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки.

Такими документами можуть бути:

  • закупівельний акт;
  • закупівельна відомість;
  • податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, кредитний договір;
  • договір поставки;
  • договір транспортування;
  • договір зберігання, інші звітні документи.

Хоча прямих штрафів за проведення заборонених операцій не встановлено, але просто отримати ці кошти в касі банку без надання підтвердних документів, на що вони знімаються, буде неможливо.

Щодо оплати за допомогою картки, то податківці під час перевірок будуть ретельно перевіряти видаткові операції підприємців та визнавати такі власні витрати витратами в межах підприємницької діяльності, а також вимагатимуть документи щодо таких витрат.

У такій ситуації залишається єдиний вихід — перевести кошти з підприємницького на особистий рахунок фізособи і використовувати їх на власні потреби.