АМКУ оштрафував за змову на 66,5 млн грн

АМКУ оштрафував за змову на 66,5 млн грн

Город 4 сентября 2019, 10:59

Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав компанію ТОВ "ЮРОМАШ" і ТОВ "ГОЛЕКС" винними в змові на торгах із закупівлі самоскидів для Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.), що входить в ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), наклавши на них сумарно штраф розміром 66,5 млн грн.

Як повідомив глава АМКУ Юрій Терентьєв на своїй сторінці в Facebook у вівторок, на ТОВ з іноземними інвестиціями "ЮРОМАШ" накладено штраф розміром 62 млн грн, на ТОВ "ГОЛЕКС" - 4,5 млн грн.

"3 вересня 2019 року компанії "ЮРОМАШ" і "ГОЛЕКС" визнані винними в порушенні законодавства про захист економічної конкуренції, а саме в змові на торгах із закупівлі шарнірно-зчленованих самоскидів вантажопідйомністю 55 тон. Замовник - ВГМК", - констатується в повідомленні Терентьєва.

За його словами, компанії вийшли на торги як конкуренти. Однак розслідування АМКУ встановило низку зв'язків між компаніями на момент проведення торгів, такі як постійні господарські відносини і фінансова допомога один одному, зв'язок компаній через посадових осіб, наявність у компаній спільних співробітників, одні і ті самі особи були уповноважені представляти обидві компанії, використання приміщень за однією адресою і тією ж поштовою адресою, використання загальної IP-адреси, синхронне створення і завантаження електронних файлів для участі в закупівлях.

"Спираючись на ці факти, Антимонопольний комітет України встановив порушення Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів", - констатується в інформації голови АМКУ.

Компанія з іноземними інвестиціями ТОВ з іноземними інвестиціями "ЮРОМАШ" (Київ) займається оптовою торгівлею машинами та устаткуванням для добувної промисловості та будівництва.

У власності фізособи Галини Покотилової знаходиться 100% -ва частка ТОВ. Статутний капітал - 20 млн 386,502 тис. грн.

ТОВ "Голекс" (Київ) займається, серед іншого, оптовою торгівлею машинами та устаткуванням для добувної промисловості та будівництва.

У власності фізособи-нерезидента Геворка Бабаяна (Німеччина, Бремен) знаходиться 95% -ва частка ТОВ, у фізособи Сергія Коляденка (Київ, Україна) - 5%. Статутний капітал - 1 тис. грн.