Українці готові їхати до Польщі, Чехії та Росії заради 1000 доларів на місяць

Українці готові їхати до Польщі, Чехії та Росії заради 1000 доларів на місяць

Новости 5 сентября 2019, 11:55

Майже 80% українців, які хочуть повернутися на заробітки, розраховують отримувати більше $1 000 за місяць. Для 6 з 10 респондентів основною мотивацією до першого виїзду стала низька зарплата. 60% українців вже мали досвід роботи в Польщі і більшість з них були залучені на виробництві та будівельній сфері.

Серед всіх респондентів, хто виїжджав підзаробити на сезон, тільки 9% не хочуть повертатися за кордон. Загалом 60% сезонних мігрантів їхали поза межі країни через те, що заробляли недостатньо в Україні. Ще 4 з 10 працевлаштовувалися за межами України через нестабільну економічну ситуацію. Частина респондентів, які більше не хочуть повертатись на сезонну роботу за кордон, мали такі ж мотиви. Щоправда, тут відсосток менший, 42% - обрали сезонну роботу через низькі зарплати, а 27% через економічний стан. 

Серед тих, хто все ще хоче повертатися на сезон, 18% відчувають себе незахищеними в Україні. До порівняння, серед тих, хто не планує повертатись, таких лише 4%.

Кожен другий респондент, який не хоче повертатися на заробітки відзначив, що причиною цього був психологічний дискомфорт через віддаленість від рідних. Проте серед ризиків, які українці очікували на сезонних заробітках, цей фактор називали лише четвертим, після невчасної виплати зарплати, поганого ставлення роботодавця та некомфортних умов проживання.

Найпопулярнішим напрямком сезонної міграції стала Польща - туди їздила половина українських трудових мігрантів. В трійку ще увійшли, Росія та Чехія. Серед країн-лідерів, куди б українці повернулися стали США - 82% та Німеччина - 78%. А от Росію, Литву та Великобританію респонденти, які мали досвід сезонних заробітків і готові повернутися до роботи за кордоном, позначили найменш привабливими.

Серед тих, хто планує залишитися за кордоном назавжди, в США хотіли б поїхати 46% респондентів, а в Німеччину - 45%.

Своєчасна виплата заробітної плати та хороше ставлення - головні фактори, на які звертають увагу перед сезонним працевлаштуванням. 41% сезонних заробітчан, які готові повернутися за кордон, турбуються про зарплату, для 36% має значення хороше ставлення роботодавця. Також для них більше значення має офіційне працевлаштування - 25% та безпечні умови праці - майже 20%.

Третина українців, які працювали на сезонних роботах і не хочуть повертатися туди, отримували більше $1 000, з них половина заробляла до $1 200. Майже 32% сезонних заробітчан отримували від $700 до $1 000, а 18% заробляли в діапазоні $500 - 700.

Щодо зарплат, які очікують респонденти, що готові повернутися на роботу за кордоном, майже 80% українців розраховують отримувати більше $1 000. Ще 10% бажають отримувати понад $2 000. При цьому 21% готові їхати на заробітки і отримувати до $1 000.

Серед тих, хто мав досвід виїзду на сезонні роботи за кордон, 76% чоловіків. Щодо віку, загалом це українці від 25 до 54 років. 43% заробітчан заміжні чи одружені та мають дітей. Також 6 з 10 українців, які повернулись з-за кордону після тимчасової праці, проживають в українських містах, але тільки 15% з них - в обласних центрах.