У Дніпрі біля цирку активно розчищають територію під будівництво нового виставково-торгівельного комплексу (ФОТО)

У Дніпрі біля цирку активно розчищають територію під будівництво нового виставково-торгівельного комплексу (ФОТО)

Новости 8 октября 2019, 11:04

На вулиці Коцюбинського продовжують розчищати територію під будівництво нового виставково-торговельного комплексу площею майже 8000 м2.Найімовірніше, це тимчасове рішення на кшталт «Кубометру», адже інвестор поки не готовий реалізовувати грандіозні плани щодо комплексної забудови цієї території. Про це написав Руслан Ширинов на своїй сторінці Urban Dnipro у ФБ .

За його баченням зносити старовинну архітектуру - не добре, але і жити постійно в «деградуючих кварталах» - теж погано. Тому, якщо держава не вспромозі підтримувати у належному стані таку забудову, краще вже будувати щось нове.

Нагадаю, що нині ця територія забудована переважно будинками ХІХ ст, які з різних причин (найчастіше штучних та меркантильних) занепадають, що призводить до чергової втрати Дніпром власної історії та ідентичності... Проте потрібно констатувати, що за нинішніх умов сучасної України в цілому та Дніпра зокрема шансу на інший, цивілізований шлях збереження подібних цінних кварталів немає. Тому такі «деградуючі квартали», як їх часто люблять називати архітектори та містяни, й надалі будуть знищуватися.

 

 

В контексті вищезазначених умов неможливо однозначно констатувати: добре це чи погано. Ми знаходимося в ситуації, коли держава неспроможна самостійно зберігати архітектурну спадщину, не може диктувати умови бізнесу, тому він — бізнес — самостійно вирішує це питання виходячи насамперед з власних інтересів. Цей квартал, як і інші, цілеспрямовано знищувалися упродовж багатьох років, а держава не змогла заподіяти цьому.

 

 

Як до цього ставитися — питання особисте, яке залежить від індивідуальних цінностей та світосприйняття кожного, адже обидва шляхи об'єктивно мають право на життя, - висловив свою думку Руслан.