60 тисяч гривень зібрав благодійний забіг «Mykolaychiky Charity Run» на лікування дніпровського легкоатлета Олексія Лєсняка

Город 16 декабря 2019, 13:28

У Дніпрі, у парку імені Лазаря Глоби, відбувся 4-й благодійний забіг «Mykolaychiky Charity Run». Захід організований громадською організацією «Старт Дніпро» і проходить у рамках програми міського голови Бориса Філатова «Спортивна столиця».

Головна мета цьогорічного благодійного забігу – збір коштів на лікування легкоатлета Олексія Лєсняка. Юний спортсмен хворіє на гострий лімфобластний лейкоз. Сума, необхідна на лікування, становить 60 тисяч гривень.

«Найголовнішим у цій спортивній події є те, що вона благодійна. Протягом 4-х років ми збираємо кошти для дітей, які найбільше цього потребують. Такі забіги необхідні для того, щоб люди отримували задоволення від бігу і водночас допомагали іншим. Цьогорічний захід організовано для підтримки молодого легкоатлета Олексія Лєсняка. Хлопець уже другий рік поспіль бореться за життя: наче хвороба відступає, але необхідно провести ще декілька сеансів хіміотерапії. Тож кошти, виручені сьогодні від стартових внесків, спортивної барахолки та аукціону, підуть на лікування Олексія», – розповіла президентка Федерації легкої атлетики м. Дніпра та Дніпропетровської області  Марина Філатова.

«Mykolaychiky Charity Run» – традиційний костюмований забіг. Учасники у карнавальний убраннях обирають для себе зручні дистанції: 9 км, 6 км, 3 км та 1,5 км. Взяти участь можна також у сімейній естафеті 3х500 м та дитячому забігу на 400 м.

«Це, мабуть, найдобріший забіг року у нашому місті. Ми поєднуємо спорт, розваги і благодійність. Взяти участь у цій спортивній події можуть усі охочі, потрібно лише бажання бути здоровим і допомагати іншим. Також у нас є обов’язковий дрес-код. Учасники мають бути вдягнені мінімум у шапочки святого Миколая, максимум – у карнавальний костюм.  Ми визначимо того, хто буде найяскравішим і найгарнішим. Після забігу для учасників підготували багато сюрпризів, подарунків і розваг», – зазначила виконавча директорка громадської організації «Старт Дніпро» Світлана Ліщинська.

Близько 350 осіб зголосилися взяти участь у цьогорічному забігу «Mykolaychiky Charity Run». Серед них – дорослі та діти з інвалідністю.

«Я вперше беру участь у забігу миколайчиків. Так вирішив, бо змагання відкриті абсолютно для всіх. А взагалі – не вперше беру участь у забігах. Моя головна мета – показати людям з інвалідністю, а також тим, хто вважає, що навколо все погано, сидіти вдома – не вихід. Потрібно бути активним та робити щось корисне для себе і для інших», – поділився враженнями учасник забігу на 1,5 км Ігор Черніков.

Першим дистанцію у 1,5 км подолав студент Дніпропетровського вищого училища фізичної культури Володимир Коваленко.

«Це чудовий захід. Він спортивний, розважальний і благодійний – такий, що здатен розворушити місто, додати йому драйву та показати, що спорт – це добре з усіх боків. Адже всі, хто вирішив бігти, роблять це задля допомоги Олексію Лєсняку. Я навчався з ним в училищі,  він гарний спортсмен та хороша людина. Дуже хотілося б, щоб він швидше одужав та знову почав бігати», – розповів хлопець.

Традиційно у рамках «Mykolaychiky Charity Run» влаштували благодійний аукціон. Серед лотів – книжки про біг з колекції президентки Федерації легкої атлетики м. Дніпра та Дніпропетровської області Марини Філатової; рюкзак з чемпіонату світу з легкої атлетики 2019 від Ганни Рижикової-Ярощук; футболка з цього ж чемпіонату від Ярослави Магучіх. На всіх учасників чекали конкурси, подарунки, гарячі напої та солодощі. Зрештою, організаторам вдалося зібрати необхідні 60 тисяч гривень.