60 тисяч гривень зібрав благодійний забіг «Mykolaychiky Charity Run» на лікування дніпровського легкоатлета Олексія Лєсняка

60 тисяч гривень зібрав благодійний забіг «Mykolaychiky Charity Run» на лікування дніпровського легкоатлета Олексія Лєсняка

Город 16 декабря 2019, 13:28

У Дніпрі, у парку імені Лазаря Глоби, відбувся 4-й благодійний забіг «Mykolaychiky Charity Run». Захід організований громадською організацією «Старт Дніпро» і проходить у рамках програми міського голови Бориса Філатова «Спортивна столиця».

Головна мета цьогорічного благодійного забігу – збір коштів на лікування легкоатлета Олексія Лєсняка. Юний спортсмен хворіє на гострий лімфобластний лейкоз. Сума, необхідна на лікування, становить 60 тисяч гривень. 

«Найголовнішим у цій спортивній події є те, що вона благодійна. Протягом 4-х років ми збираємо кошти для дітей, які найбільше цього потребують. Такі забіги необхідні для того, щоб люди отримували задоволення від бігу і водночас допомагали іншим. Цьогорічний захід організовано для підтримки молодого легкоатлета Олексія Лєсняка. Хлопець уже другий рік поспіль бореться за життя: наче хвороба відступає, але необхідно провести ще декілька сеансів хіміотерапії. Тож кошти, виручені сьогодні від стартових внесків, спортивної барахолки та аукціону, підуть на лікування Олексія», – розповіла президентка Федерації легкої атлетики м. Дніпра та Дніпропетровської області  Марина Філатова.

«Mykolaychiky Charity Run» – традиційний костюмований забіг. Учасники у карнавальний убраннях обирають для себе зручні дистанції: 9 км, 6 км, 3 км та 1,5 км. Взяти участь можна також у сімейній естафеті 3х500 м та дитячому забігу на 400 м.

«Це, мабуть, найдобріший забіг року у нашому місті. Ми поєднуємо спорт, розваги і благодійність. Взяти участь у цій спортивній події можуть усі охочі, потрібно лише бажання бути здоровим і допомагати іншим. Також у нас є обов’язковий дрес-код. Учасники мають бути вдягнені мінімум у шапочки святого Миколая, максимум – у карнавальний костюм.  Ми визначимо того, хто буде найяскравішим і найгарнішим. Після забігу для учасників підготували багато сюрпризів, подарунків і розваг», – зазначила виконавча директорка громадської організації «Старт Дніпро» Світлана Ліщинська.

Близько 350 осіб зголосилися взяти участь у цьогорічному забігу «Mykolaychiky Charity Run». Серед них – дорослі та діти з інвалідністю.

«Я вперше беру участь у забігу миколайчиків. Так вирішив, бо змагання відкриті абсолютно для всіх. А взагалі – не вперше беру участь у забігах. Моя головна мета – показати людям з інвалідністю, а також тим, хто вважає, що навколо все погано, сидіти вдома – не вихід. Потрібно бути активним та робити щось корисне для себе і для інших», – поділився враженнями учасник забігу на 1,5 км Ігор Черніков.

Першим дистанцію у 1,5 км подолав студент Дніпропетровського вищого училища фізичної культури Володимир Коваленко.

«Це чудовий захід. Він спортивний, розважальний і благодійний – такий, що здатен розворушити місто, додати йому драйву та показати, що спорт – це добре з усіх боків. Адже всі, хто вирішив бігти, роблять це задля допомоги Олексію Лєсняку. Я навчався з ним в училищі,  він гарний спортсмен та хороша людина. Дуже хотілося б, щоб він швидше одужав та знову почав бігати», – розповів хлопець.

Традиційно у рамках «Mykolaychiky Charity Run» влаштували благодійний аукціон. Серед лотів – книжки про біг з колекції президентки Федерації легкої атлетики м. Дніпра та Дніпропетровської області Марини Філатової; рюкзак з чемпіонату світу з легкої атлетики 2019 від Ганни Рижикової-Ярощук; футболка з цього ж чемпіонату від Ярослави Магучіх. На всіх учасників чекали конкурси, подарунки, гарячі напої та солодощі. Зрештою, організаторам вдалося зібрати необхідні 60 тисяч гривень.