Підсумки-2019: що змінилося у сфері благоустрою та ЖКГ у Дніпрі

Підсумки-2019: що змінилося у сфері благоустрою та ЖКГ у Дніпрі

Новости 13 января 2020, 14:59

У 2019 році в Дніпрі було виконано низку великих інфраструктурних проєктів. Серед них – капітальний ремонт верхньої частини Центрального мосту, будівництво скверу «Прибережний» на ж/м Перемога. Також торік було реконструйовано вул. Барикадну (від вул. Шолом-Алейхема до вул. Якова Самарського), вул. Байкальську (на ділянці від буд. № 9/21 (промислова зона) до вул. Журналістів). Також завершуються роботи з реконструкції вул. Короленка (від просп. Дмитра Яворницького до вул. Челюскіна). Про це під час пресконференції 13 січня повідомив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

«Крім масштабних проєктів, у місті постійно виконуються поточні роботи. Так, у 2019 році на поточний ремонт автошляхів було виділено 570 млн грн, відремонтовано 650 тис. кв. м зруйнованого асфальтобетонного покриття на більш ніж 250 об’єктах. Проведено ремонт прибудинкових доріг і тротуарів понад 100 будинків», – зазначив Михайло Лисенко.

Задля убезпечення дорожнього руху було встановлено майже 5 км колесовідбійного брусу по вул. Набережній Заводській, майже 2,5 тис. напрямних пішохідних огорож на просп. Слобожанському, вул. Калиновій, вул. Робочій, вул. Набережній Перемоги, вул. Янтарній тощо; встановлено 200 антипаркувальних стовпчиків, а також 1834 дорожні знаки. Крім цього, було побудовано 2 нових світлофорних об’єкти та відремонтовано п’ять існуючих.

«Усі ці заходи дають можливість дійсно знизити кількість ДТП на дорогах міста. Наприклад, на ділянці від ж/м Червоний камінь до ж/м Парус щороку гинуло не менше 5 пішоходів. Встановлення пішохідної огорожі дозволило знизити цю цифру до нуля. А на Набережній Заводській до встановлення колесовідбійного брусу автівки виїжджали на зустрічну смугу та провокували ДТП, тепер ця проблема вирішена», – зазначив заступник міського голови.

Протягом року проведено відновлення, модернізацію та поточний ремонт вуличного освітлення на 334 вулицях. Встановлено 10 251 світильник, з них 1319 – світлодіодні. Замінено 685 аварійних електроопор та 30 942 лампи. Також у Дніпрі у 2019-му було висаджено понад 10,5 тис. дерев і майже 64,5 тис. однорічних квітів. Що стосується сфери житлово-комунального господарства, то минулого року 43 ліфти було капітально відремонтовано, серед них 20 підйомників повністю замінено. У будинках міста капітально відремонтували 51 покрівлю – там замінили шифер на металочерепицю. На програму сприяння діяльності ОСББ торік було виділено 21,4 млн грн, за які виконано: поточний ремонт покрівель ( 25 будинків), заміна сантехсистем (13 будинків), ремонт вимощення (7 будинків), ремонт міжпанельних швів (5 будинків), ремонт під’їздів (5 парадних).