Адвокат Гула, коментуючи рішення МОН, наголосив на незаконності недопуску нещеплених дітей до школи

Адвокат Гула, коментуючи рішення МОН, наголосив на незаконності недопуску нещеплених дітей до школи

Новости 23 января 2020, 08:15
Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад 20 січня заявила, що допуск до школи нещеплених дітей буде особистою відповідальністю керівника навчального закладу. Але недопуск до отримання знань у стінах шкіл порушує конституційні права дітей на освіту, пояснює адвокат Сергій Гула у своєму блозі на Youtube.

"За кожну конкретну школу відповідає директор. Тому очевидно, якщо буде прийнято якесь рішення з цього приводу, то це буде відповідальність керівника навчального закладу – прийняти в школу дитину або запропонувати якусь іншу форму навчання, з огляду на наявну довідку", – сказала Новосад.

Міністерка зауважила, що такі рішення ще напрацьовуються спільно з Міністерством охорони здоров'я. І сказала, що Міносвіти звернулося до Міністерства охорони здоров'я з проханням внести зміни в довідку 086, яка є обов'язковою для зарахування учня до навчального закладу, щоб вказувати там статус про наявність чи відсутність щеплення.

За словами адвоката, у цьому рішенні є ряд порушень прав дитини.

- На сьогодні жодних повноважень у будь-якого директора, чи будь-якого чиновника недопустити дитину до школи - немає... І якщо хтось (у данному випадку директор) недопускає дитину до занять, то він, по-перше, обмежує конституційні права дитини на освіту. По-друге, нівелює обов'язок держави на обовязковість загально-середньої освіти, - наголошує Сергій Гула. 

За словами Гули, здоров'я не може бути перепоною до отримання знань у стінах школи, так як, згідно статті 53 Конституції України, кожен має право на освіту. Відповідно до статті 13 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права Конституція і визнає право на освіту за кожною людиною, незалежно від її статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду та характеру занять, світоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, стану здоров’я та інших обставин. 

По-друге, відповідати за вибір форми навчання можуть лише батьки, не директор. Директор, за словами адвоката, не має таких повноважень. Згідно чинного законодавства, яка буде форма освіти вирішують не директори, а виключно батьки. 

Також у Законі України про освіту, ст. 3, п. 2 сказано, що в Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, статі, раси, стану здоров’я .., а також інших обставин та ознак.

Гула також наголосив, що доступ до закладу освіти є невідємною складовою права особи на освіту. А недопуск до навчального закладу здорових дітей - це маразм. 

- Не можна допускати дискримінацію за вакцинацією тому, що ці діти здорові. Як можно здорову дитину недопустити до закладу освіти? Вибачте, но це маразм, не інакше. Якщо дитина здорова і не несе загрози суспілтсву, то її не можна недопускати, - пояснює адвокат. 

Новости