Мешканця Дніпра не випустили з країни через несплачені аліменти

Мешканця Дніпра не випустили з країни через несплачені аліменти

Новости 7 февраля 2020, 11:32

У пункті пропуску «Шегині-Медика» затримали 38-річного чоловіка з міста Дніпро, який хотів виїхав з України. База даних спрацювала у зв’язку тим, що чоловік має борг із виплатою аліментів. Намагаючись досягти бажаного, він запропонував військовослужбовцям хабар.

Як повідомили у прес-службі ДПСУ, чоловік їхав рейсовим автобусом до Польщі. Під час перевірки документів база даних показала, що пасажиру з Дніпра обмежили виїзд за межі України через несплату аліментів.

«Однак надію незаконно виїхати чоловік не полишав і спробував підкупити правоохоронців. Подорожній пропонував прикордонникам 200 злотих хабара», — повідомили 6 лютого у ДПСУ.

Прикордонники склали відповідні документи на порушника і передали його представникам Нацполіції.

Нагадаємо, у базах даних прикордонників є інформація про близько 120 тисяч людей, яким обмежили виїзд з України через несплату аліментів. З 2018 року в Україні почала діяти більш жорстка відповідальність для боржників аліментів. Ті, хто не сплачує аліменти понад шість місяців, не можуть виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Мін’юст створив публічний реєстр боржників аліментів – так звану «дошку ганьби». Інформація про кожного неплатника, щодо якого відкрито судове провадження за несплату аліментів понад три місяці, потрапляє до цього реєстру.