Великдень удома: дніпрянам доставлять 38 тисяч освячених пасок

Великдень удома: дніпрянам доставлять 38 тисяч освячених пасок

Фото Город 15 апреля 2020, 17:06

До Великодня дніпрянам доставлять 38 тисяч пасок. Усі вони вже будуть освячені, аби соціально незахищені верстви, серед яких й   одинокі літні люди та люди з інвалідністю, відзначали свято вдома.

Таку соціальну ініціативу запропонував міський голова Дніпра Борис Філатов.

«До соціальної ініціативи мера долучилися меценати та волонтери. На хлібозаводах і харчоблоках шкіл випікають 38 тисяч пасок із дотриманням усіх норм. Кошти з бюджету міста не були залучені. Усі ці паски освячують. Волонтери та соціальні працівники розвезуть їх по домівках», – зазначив заступник міського голови Дніпра Едуард Підлубний.

Паски освячуються так само, як і у церкві. Тож духовенство закликає дніпрян подивитися трансляцію великодньої служби по телевізору та не брати участь у масових заходах.

«Чин освячення пасок такий самий, який буде здійснено у святу ніч воскресіння Христа у церквах. Ми радимо у ці дні молитися вдома, приділяти увагу своїм близьким, читанню Святого письма», – каже священник Максим Злобін.

До соціальної ініціативи Бориса Філатова долучилась і компанія «Контракт Продрезерв 5». Як розповідає заступниця директора з організації харчування Наталя Забара, працівники виготовили паски за фірмовим рецептом, а після цього їх освятив священник.

«Ситуація, яка склалася у країні, стала поштовхом для поширення благодійності. Допомоги особливо потребують люди похилого віку, особи з інвалідністю. Наша компанія не може стояти осторонь і долучається до цієї доброї справи», – каже Наталя Забара.

Освячують паски й на одному з хлібозаводів міста, який долучився до ініціативи. Тут їх навіть маркують спеціальними наліпками з написом «Освячено».

«Ми розуміємо, що Пасха – це велике свято для більшості мешканців Дніпра. Наше підприємство піклується про тих, хто належить до групи ризику. Тож, будь ласка, залишайтеся вдома, а наше підприємство буде піклуватися про вас», – каже директор Дніпровського хлібокомбінату № 5 Аркадій Мороз.