Шахтеры Днепропетровской области и Украины хотят бастовать в Киеве из-за кризиса

Шахтеры Днепропетровской области и Украины хотят бастовать в Киеве из-за кризиса

Новости 20 апреля 2020, 21:38

Горняки, работники обогатительных фабрик Мирнограда, Доброполье, Червонограда, Покровска, Первомайска, Павлограда, Лисичанска, Волыни, Донецкой области — сразу после окончания режима карантина готовы идти на Киев из-за энергетического кризиса, невозможности устойчиво работать предприятиям, накопления долгов по зарплатам.

Об этом сообщает Конфедерація Вільних Профспілок.

«Через низку невиважених рішень, які приймалися останнім часом законодавчими та державними органами влади, системна криза не лише охопила всю енергетику — генерацію, розподільчі та інфраструктурні компанії електроенергетики. Вона також негативно вплинула на вугільну промисловість, на фінансово-економічний стан кожного, без винятку, вуглевидобувного підприємства.

Незалежна профспілка гірників України, представники вугільної промисловості, наголошують на тому, що розвиток галузі просто паралізовано, а конструктивний діалог по виходу з кризи відсутній. Водночас, зволікання із вирішенням проблемних питань спричиняє збільшення кількості непродуктивних дотацій, адже близько 65 міст повністю залежні від вугільної промисловості: вугледобувних підприємств чи теплової генерації.

Фактично криза у вугільній галузі вже наступила – не працюють шахти держпідприємств «Краснолиманська», «Селидіввугілля», «Волиньвугілля», приватні шахти «Добропіллявугілля», «Білозерська». Тепер зупиняється флагман вугільної галузі «Павлоградвугілля» — країна втрачає 95% загального вуглевидобутку.

У відкритих листах регіональних організацій Незалежної профспілки гірників України зазначається, що в сьогоднішніх умовах, створених для працівників вугледобувної галузі, мономіст, які на сто відсотків залежать від сталої роботи підприємств — владі не уникнути соціального вибуху», — сообщили в организации.