На засіданні кабінету міністрів хочуть поставити хрест на децентралізації та місцевому самоуправлінні

На засіданні кабінету міністрів хочуть поставити хрест на децентралізації та місцевому самоуправлінні

Город 17 июня 2020, 10:47

На засіданні кабінету міністрів хочуть поставити хрест на децентралізації та місцевому самоуправлінні!

У ВРУ планують проголосувати за урядову постанову №3650 про нові райони. Цей розподіл повністю прибирає поняття міст обласного значення і ставить під питання логіку всіх об’єднань в ОТГ!

Про це на своїй Facebook-сторінці написав політичний діяч Олександр Шамота.

"За нашим інсайдом 18.06.2020р у ВРУ планують проголосувати урядову постанову №3650 про нові райони. Цей розподіл повністю прибирає поняття міст обласного значення і ставить під питання логіку всіх об’єднань в ОТГ! Місяці консультацій мерів міст, європейських експертів з місцевого самоврядування з кабміном і Мінрозвитку громад насмарку.

Наповнення Полтавського бюджету на 60-65% залежить від ПДФО. В результаті прийняття постанови 3650 весь ПДФО повністю йтиме в район. Голова району – посада не виборна, його призначають! Встигли забути про кумівство?!! Не хочу нагадувати, що окремі Територіальні Громади, об’єднувались з самого початку саме для того, щоб отримати цей податок у свої бюджети! Дороги, інфраструктура, спорт, культура, медицина і освіта – та все, що фінансується в Полтаві із міського бюджету і тільки почало ставати на ноги знову під загрозою. Дамоклів меч навис над бюджетами всіх міст.

Разом з Асоціацією міст України ми звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та керівників політичних фракцій і груп щодо проєкту Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів». Запропонували внесення змін до Бюджетного Кодексу, адже це зможе призвести до погіршення фінансового стану міст і громад внаслідок перерозподілу надходжень від ПДФО. Натомість законопроєкт №3614 поставили у порядок денний аж сьогодні, коли ми почали бити на сполох!!!

«Мораль сей басни такова»: якщо парламентарі підуть на цей крок, як би вибори не завершились восени — міста отримають дулю й дірку від бублика.

Ось такий він кінець епохи… децентралізації.",- написав Шамота.