У Дніпрі показали як працює сучасна каналопромивна машина: фото

У Дніпрі показали як працює сучасна каналопромивна машина: фото

Фото Город 16 июля 2020, 13:57

Для очищення підземних труб, що ведуть до колекторів, у Дніпрі використовується сучасна та унікальна каналопромивна машина.

Завдяки великій потужності водних насосів – до 530 атм, вона допомагає вимити з труб будь-які засмічення. Машину використовують там, де зробити прочищення вручну чи за допомогою іншої техніки - неможливо.

«Вона прочищає труби, які від дощоприймачів йдуть до колектору. Вони знаходяться на глибині десь до двох метрів під землею, мають невеликий діаметр і робітники фізично просто не можуть до них дістатись та вичистити. Унікальність машини в тому, що вона має два насоси, які за допомогою потужного тиску води прочищають труби від забруднення. Якщо навіть каміння застрягло посеред труби – вода все вибиває», - розповів під час виїзної пресконференції 16 липня заступник директора КП «Гідроспоруди» Михайло Ступак.

Спочатку робочі прочищають дощоприймачі вручну та, де це можливо, за допомогою спеціального трактора, а потім – запускають каналопромивну машину. 

«Після злив у дощоприймачі потрапляє пісок, сміття, пластикові пляшки, каміння – все це йде з водою до труб і засмічує їх. Вони повністю закриті, дістатися до них ми не можемо, тож без такої техніки не обійтись. Вона дуже зручна та потужна, вимиває пісок, сміття, глину, каміння», - зазначив слюсар аварійно-відновлювальних робіт КП «Гідроспоруди» Костянтин Губанов.

У районі будинку №32 по пр. Яворницького робітники комунального підприємства прочистили три дощоприймачи – вони всі з’єднані під землею трубами, які ведуть до колектору.

«Живу тут неподалік, чистка дощоприймачів – це якраз те, що зараз дуже потрібно, це треба робити і радує, що їх не просто чистять, а промивають, тож коли буде дощ, вода буде краще та скоріше стікати до дощоприймачів», - зазначила мешканка Дніпра Олена.

Зараз каналопромивна машина працює на пр. Д. Яворницького – від вул. Вернадського до вул. О. Гончара.

«Приємно, що все це чистять, це дуже позитивно, я регулярно бачу, як такі роботи проводяться на проспекті та на інших вулицях міста», - говорить мешканка Дніпра Галина.

«Я місцева мешканка. Якось бачила, як сусіди виставили на вулицю будівельне сміття, а коли був дощ, то половину його змило до дощоприймача. Звісно, він забився і під час наступної зливи вже не справлявся з натиском стихії, тож вважаю, дуже добре, що проводиться така комплексна чистка труб. Та окрім цього потрібно, щоб і люди перестали смітити», - говорить мешканка Дніпра Ірина.