У Дніпровському міському територіальному центрі соціального обслуговування щодня проводяться заняття з оздоровчої гімнастики для людей поважного віку. Мета – підтримати фізичну активність, покращити здоров’я та надати соціальну підтримку.

Щоденна гімнастика для літніх

За словами директорки центру Ольги Мешко, рухова активність є необхідністю для людей похилого віку. Заняття в групі під керівництвом спеціалістів допомагають знизити ризик проблем з опорно-руховою системою і контролювати тиск.

Взимку заняття проходять у залі на тренажерах, а в теплу пору року – на відкритому майданчику з вулицею тренажерами, адаптованими до потреб літніх. Для занять використовують також палиці для скандинавської ходьби, гімнастичні палиці і м’ячі.

Ранкова зарядка у Соборному районі

Щоденні заняття ранковою гігієнічною гімнастикою проводить фізреабілітолог Віктор Пічурін. Основне завдання – покращити тонус організму й налаштувати на активний день. До групи приєднуються як дніпряни, так і переселенці з інших областей.

Фахівець наголошує, що Всесвітня організація охорони здоров’я радить людям похилого віку займатись руховою активністю не менше 150 хвилин на тиждень.

Соціальна підтримка і реабілітація

Підопічні центру кажуть, що крім користі для здоров’я, заняття допомагають побудувати нові дружні стосунки. Любов Григор’єва з Покровська відвідує терцентр вже два роки й відчуває покращення завдяки індивідуальним вправам під керівництвом реабілітолога.

У Новокодацькому районі заняття проходять на відкритому повітрі – це сприяє зміцненню серцево-судинної системи, координації та витривалості. Медична сестра з ЛФК Людмила Петренко працює з двома групами – з різним рівнем навантаження залежно від стану здоров’я.

За її словами, до програми входять дихальні вправи, вправи для суглобів і покращення уваги та зору. Також допомагають реабілітуватись після травм, зокрема ожеледичних випадків взимку.

Перспективи розвитку

Системні заняття допомагають літнім людям підтримувати здоров’я, соціальні зв’язки та відновлюватись після травм. Плани на майбутнє – розширити мережу зовнішніх тренажерних майданчиків у всіх територіальних центрах міста.

Фото Володимира Федорищева