«152 навчальні заклади Дніпра мають ліцензію на медичну практику», — чергова по місту про оснащення та забезпечення шкіл медперсоналом

o_1hocebl1ip491n1r181tlu12mk3j2

Є усе оснащення, необхідні ліки, а також медсестра і психолог. Все це – про 85 гімназію. Тут з першого вересня навчають понад 300 дітей за змішаною формою, решту – дистанційно. Школа отримала ліцензію на медичну практику. Тут медсестрою працює Валентина Геннадіївна. Жінка має величезний досвід, бо до цього теж  працювала у школах. 

«У нас всього достатньо, є необхідні ліки, матеріали. В укритті школи також є окремий куточок, де теж є все необхідне», — поділилась медична сестра гімназії № 85 Валентина Цебратенко. 

Крім цього, у школі є і психологиня. «Ми практикуємо різноманітні вправи з дітками для зниження стресу. Також організовую тренінги, ігри. Роблю все, аби кожна дитина могла мені довіритись та поділитись зі мною своїми проблемами. Бо розуміємо, що нині війна, і малеча має дбати про своє ментальне здоров'я», — розповіла Оксана Олександрівна. 

У цій гімназії працюють 34 педагоги. Усі вони протягом останніх 5 років проходили курси домедичної допомоги.

«Ми маємо сьогодні враховувати психологічний стан наших учнів. У країні війна і багатьом складно сприймати цю дійсність. Як і всі школи, ми включились у Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», ініційовану першою леді України Оленою Зеленською. Тож ми докладаємо всіх зусиль, аби дітки наші вміли подолати страх та не стресували. У цьому нам допомагає наша команда у складі шкільного практичного психолога, шкільної медичної сестри та виховної служби, які активно працюють з дітками», — розповіла директорка гімназії № 85 Світлана Снитко. 

На сьогодні у Дніпрі 152 школи мають ліцензію на медичну практику. Весь медперсонал працює офлайн там, де організовано навчальний процес. 

«У тих школах, де навчається більше ніж 1000 учнів, є як лікар, так і медична сестра. У школах, де менше ніж 1000 учнів, є лише медична сестра. Крім цього, кожен медичний працівник додатково проходив курси домедичної допомоги. Такі курси пройшли  і понад 3 тис. педагогічних працівників. Усі школи забезпечені медичним супроводом. Крім цього, всі наші заклади долучились до Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Згідно з нею виділено два важливі напрями роботи: трансформація змісту освіти та впровадження психологічної служби в системі освіти. Для цього психологи активно працюють у тандемі з медичним працівником, класним керівником та, звісно ж, з дітьми. Все, аби у такий важкий час допомогти дітям підтримати їхнє ментальне здоров?'я», — каже заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Олена Яковенко. Вона 7 березня є черговою по місту. 

Сьогодні 128 закладів міста мають практичних психологів. Проте є ще 26  вакансій. Тож, якщо хтось шукає роботу, за додатковою інформацією можна звернутись до департаменту гуманітарної політики ДМР.

Чергова по місту  перевірила стан укриття та пункт незламності у цій же гімназії.

«Під час перевірки оголосили повітряну тривогу. Тож побачили процес евакуації дітей. Кожна дитина чітко знає куди йти та де розміщений її клас. Всіх дітей супроводжували класні керівники та інший персонал школи. Тож цей процес тут організовано відмінно. Укриття має все необхідне: запаси питної води, облаштовані місця для сидіння, є аптечки та вогнегасники, санвузли, санітарні кімнати та вентиляційна система,  а також відповідний акт від ДСНС. Укриття розраховане як для учасників освітнього процесу, так і для мешканців міста. Крім цього, тут є пункт незламності, де можна підзарядити гаджети,  випити гарячого чаю», – додала Олена Яковенко.