24/7 рятують пацієнтів з інфарктом міокарда: у Дніпрі працює унікальний реперфузійний центр

snymok-jekrana-988

Інфаркт міокарда – одне з найпоширеніших захворювань у кардіології. Наразі вік людей, які хворіють на нього, поступово знижується – лікарі все частіше приймають пацієнтів у віці 30-40 років. Перше в Україні спеціалізоване інфарктне виділення було відкрите саме у Дніпрі. Сьогодні реперфузійний центр має надсучасне обладнання, яке допомагає швидко та надійно допомагати людям та рятувати їхні життя, – повідомляє «Наше Місто» посиланням на ДніпроТБ.

Унікальне оновлене кардіохірургічне відділення було відкрито у 2021 році. Саме тут рятують життя пацієнтам, які  звертаються зі скаргами на болі у серці, або навіть терміново надходять до лікарні швидкої допомоги. Центр має інноваційне обладнання та сучасні методи лікування, завдяки яким пацієнти отримують необхідну допомогу у найкоротші терміни.

Таким чином зараз, на відмінну від минулих методів лікування, пацієнти не потребують тривалого перебування у лікарні задля проходження терапії.

«Наші пацієнти не прив’язані до лікарні, як це було раніше, коли раз на пів року потрібно було отримувати інфузійну терапію, як то кажуть “прокапатися”. Зараз же наші пацієнти отримують правильне лікування, до того ж у обмежений термін. Наразі немає потреби тримати пацієнта, як це було раніше – 2 тижні або навіть більше», – каже Андрій Іванов, завідувач реперфузійного центру Клінічної лікарні медичної допомоги.

Він каже, що тоді ефект від медикаментозного лікування був неповний. Натомість зараз лікарі в межах до одного тижня вирішують усі питання з надання необхідної медичної допомоги.

Завідувачка відділення інтервенційної діагностики та перкутанної терапії Анастасія Скоромна зазначає, що одна з найголовніших процедур у кардіохірургії – візуалізація судин серця – Ангіографія. Це рентгенологічний метод візуалізації судин з використанням контрастних речовин.

Процедура робиться за допомогою сучасного апарату, який називається ангіограф або ангіографічна установка. Апарат складається зі столу, на якому лежить пацієнт, та арки у формі літери C. Арка може пересуватися та обертатися під різними кутами. Це створено для того, аби була можливість з різних сторін подивитися серце пацієнта.

Робота лікарів у такій операційній є достатньо небезпечною, оскільки в арці вмонтований рентген-випромінювач. Тому кожен працівник відділення має персональний захист від рентгену – спеціальний 12-кілограмовий костюм, який допомагає вберегтися від іонізуючого випромінювання.

snymok-jekrana-998

Центр – це ургентна служба, тому заздалегідь записатися на прийом не можна. Але потрапити до центру пацієнт може за направленням сімейного лікаря, через швидку допомогу або самостійно прийшовши до лікарні зі скаргами на біль у серці.

Команда кардіологів у центрі постійно вдосконалюється і вже планує розширюватися.

«Саме наша команда не така велика, як хотілося. Тому ми запрошуємо до нас фахівців», – каже лікарка.