Єдиний контакт-центр із аварійних питань у Дніпрі вважається найефективнішою системою звернень громадян серед усіх міст України – експерт
У Дніпрі рівно рік працює електронна система звернень громадян «Контакт-центр» щодо аварійних ситуацій у сфері благоустрою та житлово-комунального господарства.
Доєдиного контакт-центрумістяни можуть цілодобово звертатися онлайн або за телефонами гарячої лінії з усіх комунальних питань, зокрема автошляхів, дорожнього руху, паркувальних майданчиків, порушень правил паркування, транспорту, водо-, газо- та електропостачання, каналізації, опалення, ліфтового господарства, житлово-комунальних послуг, вуличного освітлення, безпритульних тварин, дерев, сміття, зливової каналізації, роботи фонтанів, ритуальних послуг, реклами.
«Перший місяць контакт-центр працював у тестовому режимі, а після повноцінного запуску Дніпро отримав найбільш комплексну та ефективну систему звернень громадян серед усіх міст України. Це показав моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування. Серед головних переваг такого центру – чіткий, прозорий механізм контролю за ходом виконання звернення з боку того, хто звертався. Тобто, в особистому кабінеті на сайті відображається стан заявки, за якою можна також слідкувати на онлайн-карті. Чіткі терміни розгляду звернення контролюються в системі автоматично. Терміни встановлюються також автоматично відповідно до класифікації та виду питань. Урешті, передбачена відповідальність за недотримання термінів виконання та закриття заяв або їхнє неякісне виконання», – розповів під час пресконференції 13 червня голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв.
За рік роботи до контакт-центру від дніпрян надійшло близько 28 тисяч звернень. Найчастіше люди зверталися з питаннями водопостачання (30% від усіх звернень), каналізації (24%). Окрім того, до ТОП-10 потрапили звернення щодо опалення (9%), житлово-комунальних послуг (8%), вуличного освітлення (7%), сміття (6,5%), автошляхів (6%), дерев (5%), ліфтового господарства (3%), електропостачання (1,5%).
«Така система – це не лише зручний інструмент комунікації між громадою та муніципалітетом з питань аварійних ситуацій, а й один із інструментів прозорості та контролю за діяльністю міських комунальних служб. Окрім того, влада міста за зверненнями може оцінювати проблемні моменти в житлово-комунальній сфері, щоб потім якісно їх вирішувати. Водночас необхідно активніше поширювати інформацію про діяльність такої зручної системи, щоб якомога більше дніпрян про неї знали і користувалися», – додав експерт Станіслав Жолудєв.