У Дніпрі на постійній основі запрацювали мобільні групи реагування на домашнє насильство

У Дніпрі на постійній основі запрацювали мобільні групи реагування на домашнє насильство

В тестовом режимі вони працюють ще з 17 вересня і вже винесли 160 заборонних прписів.

У Дніпрі за півтора місяці роботи мобільних груп з протидії домашньому насильству винесено 160 термінових заборонних приписів.Про це сповідомив заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Сергій Мороз.

За словами Сергія Мороза, тільки з початку року за фактом вчинення сімейного насильства до поліції Дніпропетровщини звернулося понад вісім з половиною тисяч осіб. Щодоби лише у Дніпрі поліція отримує до 60 викликів про допомогу за такими фактами.

«З 17 вересня у Дніпрі в тестовому режимі, а з 6 листопада - на постійній основі запрацювали дві мобільні групи з реагування на факти домашнього насильства. Сьогодні це 21 поліцейський. На 11 листопада ними відпрацьовано 321 виклик, складено 137 адміністративних протоколів, винесено 160 термінових заборонних приписів, а також зібрано 14 матеріалів з перспективою внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Мобільні групи реагують виключно на повідомлення про конфлікти у родинному колі, відповідно документують виявлені факти насильства та у подальшому супроводжують їх розгляд», - розповів заступник начальника управління превентивної діяльності.

З метою ефективнішої роботи 6 листопада у Києві Голова Національної поліції передав групами із Дніпра два службові автомобілі. На сьогодні в обласному щоденно заступає на чергування по два екіпажі у денну та нічну зміни.

«Всі працівники цього підрозділу пройшли додаткове навчання. На них лягає велика відповідальність в оперативній та об’єктивній оцінці ризиків для постраждалих від домашнього насильства. Головне завдання правоохоронців - забезпечення безпечного середовища, де кожен буде відчувати себе у безпеці», - наголосив Сергій Мороз.

В подальшому планується запровадження таких груп у населених пунктах, де проживає понад 50 тисяч людей. На цей час на території України працює 45 таких мобільних груп.

Подписывайтесь на Горсовет в Facebook