Борис Філатов: місто підтримуватиме свої лікарні – незалежно від того, як з боку центральної влади «реформуватиметься» галузь охорони здоров’я

Борис Філатов: місто підтримуватиме свої лікарні – незалежно від того, як з боку центральної влади «реформуватиметься» галузь охорони здоров’я

Дніпро і надалі підтримуватиме міські лікарні – незалежно від того, як столична влада опікуватиметься проблемами галузі охорони здоров’я на місцях.

На цьому мер Борис Філатов наголосив під час відвідин клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Цей заклад є однією із трьох опорних лікарень міста у Дніпропетровському госпітальному окрузі.

Лише торік для лікарні швидкої допомоги місто виділило близько 50 млн грн. Це – гроші на проведення ремонтів, придбання та встановлення медичного устаткування. Зокрема, йдеться про біохімічні аналізатори, ультразвукове обладнання, ангіограф – апарат для детального вивчення судин.

«Незалежно від того, як «реформуватиметься» галузь охорони здоров’я з боку центральної влади, місто ніколи не залишить свої лікарні без підтримки і фінансових ресурсів. Ми хотіли би допомагати більше, брати більш активну участь і у ремонтах, і у закупівлях медичного обладнання. Усе залежить від того, чи не згорнуть децентралізацію, чи не буде у міста вилучень з бюджету. Ми сподіваємося, що договори з НСЗУ (Національна служба здоров’я України, – ред.) будуть успішно укладені», – зазначив Борис Філатов, який під час візиту до лікарні 18 лютого також взяв участь у ранковій нараді медиків.

Очільник міста зауважив, що для нього важливим є саме так званий фідбек знизу – думка професійних середовищ у різних галузях міського господарства.

Лікарня швидкої медичної допомоги ретельно готувалася до підписання договорів з Національною службою здоров’я України. За словами генеральної директорки закладу Вікторії Корпусенко, лікарня подала пропозиції надання медичних послуг за чотирнадцятьма пакетами і нині чекає підтвердження.

«Без укріплення матеріально-технічної бази укладення договорів просто неможливе, адже кожна послуга має під собою перелік необхідного обладнання і низку моментів, котрі треба виконати, щоб відповідати вимогам. Ми це зробили, та без підтримки міської влади таке було б неможливо», – заявила керівниця медичного закладу.


Крім цього, у рамках проєкту Світового банку, триває зведення відділення екстреної медичної допомоги. Воно розташується на першому поверсі п’ятиповерхової будівлі. Тут зможуть швидко проводити комплексне обстеження пацієнтів і надавати їм невідкладну допомогу. Для цього обладнають операційні та палати до добового спостереження за хворими.

Також два роки тому на базі закладу відкрили перший в Україні сучасний регіональний алергологічний центр.

Щорічно лише у кардіологічних і неврологічних відділеннях лікарні отримують допомогу понад 4,5 тис. хворих на інфаркт міокарда та мозковий інсульт. Загалом щодня до медичного закладу звертаються понад сотню пацієнтів.